Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Znajdź firmę

-
Nazwa
Miejscowość  
 
  » zaawansowane

Polecamy

-
Załóż sklep internetowy i zarabiaj Wypełnij e-wniosek EDG-1 Wypełnij e-wniosek VAT-R Produkty finansowe dla firm Gazeta Podatkowa

Ekspert - Pytania i odpowiedzi

13:58 11.03.2015

Towar z Chin a brak faktur i dokumentów zakupu

Zakupiłem kilka rzeczy w Chinach prosząc sprzedających o wystawienie faktury VAT. Takowych faktur ani paragonów nie otrzymałem, a chciałbym to legalnie sprzedać w Polsce. Nie wiem, co teraz z tym zrobić. Dodam, że zakupy robione były na popularnej stronie internetowej, a za towar zapłaciłem od razu przelewem. Urząd celny przeszły przesyłki, ale cło ani VAT nie zostały naliczone. Jak mogę to legalnie sprzedać? Czy jest jakaś szansa, czy po prostu wyrzucić to?

Celem uwiarygodnienia legalności pochodzenia towarów warto zachować dokumenty aukcji, w tym wniosek o wystawienie faktur.

Sprzedaż w firmie towarów kupionych bez faktury nie jest zabroniona. Dokumentację poniesionych kosztów przeprowadzić można np. na podstawie bankowych potwierdzeń zapłaty, z których muszą wynikać dane nabywcy i sprzedającego, data i wartość transakcji (kosztu) oraz jej przedmiot (za co dokonano zapłaty).


kancelaria TWZ adw. Łukasz Wieszczeczyński
Tabędzka - Wieszczeczyński - Zagierska
www.adwokaci-twz.pl


Podstawa prawna: Art. 13 ust 3 pkt 1a rozporządzenia z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U.2014, poz. 1037).

Wiadomość archiwalna. Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie jego publikacji.

Zadaj pytanie ekspertowi:

Pytanie, które wpiszesz poniżej, powinno dotyczyć prawa, podatków, księgowości, finansów lub Unii Europejskiej. Odpowiedź nie podlega opłacie. Redakcja Twoja-Firma.pl zastrzega sobie prawo do udzielania odpowiedzi na wybrane pytania. Zanim jednak skorzystasz z porady eksperta, koniecznie zapoznaj się z regulaminem usługi oraz poradami już udzielonymi przez eksperta.

Zadaj pytanie ekspertowi