Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Znajdź firmę

-
Nazwa
Miejscowość  
 
  » zaawansowane

Polecamy

-
Załóż sklep internetowy i zarabiaj Wypełnij e-wniosek EDG-1 Wypełnij e-wniosek VAT-R Produkty finansowe dla firm Gazeta Podatkowa

firma wiarygodna finansowo

Bezzwrotne 25 000 zł na rozwój Twojej firmy. Sprawdź rewolucyjne na polskim rynku finansowanie dla firm!


reklama 

vw

Zakładasz lub prowadzisz firmę?
Nie przepłacaj biurom rachunkowym
SAMOZATRUDNIENIE - prosty program księgowy.
Sprawdź, jak wiele zyskasz!


reklama 

Ekspert - Pytania i odpowiedzi

10:42 18.06.2007

Do kiedy należy złożyć deklarację PIT-4R?

Czy wpłata zaliczki może być dokonana na jednym blankiecie łącznie z sumą, która wynika z obliczenia mojego podatku dochodowego (dawniej PIT-5L)? Do kiedy należy złożyć roczną deklarację PIT-4R?

Formularz PIT-4R obowiązuje od początku tego roku. Jest to roczna deklaracja o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Deklaracje tę mają obowiązek składać płatnicy do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym. A zatem pierwszą taką deklarację należy złożyć do 31 stycznia 2008 roku. Chyba że działalność gospodarcza podatnika została zaprzestana przez końcem stycznia następnego roku podatkowego, wówczas PIT-4R należy złożyć z chwilą jej zaprzestania. A ponieważ PIT-5L nie składa się od 1 stycznia 2007 roku, dlatego też nie można zastosować jeszcze jednego blankietu do wpłaty zaliczki i jednoczesnego obliczenia podatku dochodowego.

Podstawa prawna:

  • Art. 35a ust. 4a, art. 38 ust. 1a, art. 42 ust. 1a i art. 42e ust. 5 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 ze zm.);
  • Rozporządzenie Ministra Finansów z 15 grudnia 2006 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. nr 243, poz. 1760).

Wiadomość archiwalna. Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie jego publikacji.

Przemysław Gogojewicz
Zadaj pytanie ekspertowi:

Pytanie, które wpiszesz poniżej, powinno dotyczyć prawa, podatków, księgowości, finansów lub Unii Europejskiej. Odpowiedź nie podlega opłacie. Redakcja Twoja-Firma.pl zastrzega sobie prawo do udzielania odpowiedzi na wybrane pytania. Zanim jednak skorzystasz z porady eksperta, koniecznie zapoznaj się z regulaminem usługi oraz poradami już udzielonymi przez eksperta.

Zadaj pytanie ekspertowi