Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Znajdź firmę

-
Nazwa
Miejscowość  
 
  » zaawansowane

Polecamy

-
Załóż sklep internetowy i zarabiaj Wypełnij e-wniosek EDG-1 Wypełnij e-wniosek VAT-R Produkty finansowe dla firm Gazeta Podatkowa

firma wiarygodna finansowo

Bezzwrotne 25 000 zł na rozwój Twojej firmy. Sprawdź rewolucyjne na polskim rynku finansowanie dla firm!


reklama 

vw

Zakładasz lub prowadzisz firmę?
Nie przepłacaj biurom rachunkowym
SAMOZATRUDNIENIE - prosty program księgowy.
Sprawdź, jak wiele zyskasz!


reklama 

Ekspert - Pytania i odpowiedzi

10:24 12.12.2007

Do jakiej kwoty można dorobić, aby nie płacić podatku?

Pracuję w weekendy. Do jakiej kwoty mogę legalnie dorobić, aby nie płacić podatku, albo żeby on został mi w całości zwrócony?

W myśl art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) podatek dochodowy pobiera się od podstawy jego obliczenia według skali podatkowej. Najniższa wartość należnego podatku to 19 proc. podstawy wymiaru pomniejszona o kwotę 572,54 zł.

Przykładowo, jeśli podatnik osiągnął roczny dochód w wysokości 3000 zł, to podatek należy obliczyć w ten sposób, że od kwoty stanowiącej 19 proc. dochodu odejmuje się kwotę zmniejszającą, czyli 572,54 zł.

3000 zł x 19 % = 570 zł
570 - 572,54 = 0 (podatek).

W 2007 r. roczny dochód nie powodujący obowiązku zapłaty podatku wynosi 3013,37 zł.

Podstawa prawna: Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 ze zm.).

Wiadomość archiwalna. Treść artykułu dotyczy stanu prawnego obowiązującego w czasie jego publikacji.

Przemysław Gogojewicz
Zadaj pytanie ekspertowi:

Pytanie, które wpiszesz poniżej, powinno dotyczyć prawa, podatków, księgowości, finansów lub Unii Europejskiej. Odpowiedź nie podlega opłacie. Redakcja Twoja-Firma.pl zastrzega sobie prawo do udzielania odpowiedzi na wybrane pytania. Zanim jednak skorzystasz z porady eksperta, koniecznie zapoznaj się z regulaminem usługi oraz poradami już udzielonymi przez eksperta.

Zadaj pytanie ekspertowi