Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Na skróty

Masz firme?
Masz kredyt do 3 mln z?, bez zaświadczeń.
Sprawdź!

reklama

Forum Unia Europejska

KAWIARENKA DLA DZIECI?

Autor: ~elmonilka [212.76.37.*], 2007-09-20 16:06
WITAM WSZYSTKICH.
SZYKUJE SIE DO OTWARCIA KAWIARENKI DLA DZIECI. JESTETM PO PIECIOLETNIM URLOPIE WYCHOWAWCZYM I WIDZE, ZE RYNEK PRACY NIE JEST JESZCZE GOTOWY NA PRZYJECIE MAM. WPADLAM ZATEM NA POMYSL OTWORZENIA WLASNEJ DZIALALNOSCI, A ZE O DZIECIACH TROCHE SIE NAUCZYLAM PRZEZ OSTATNIE LATA, POMYSLALAM, ZE BEDE ROBIC COS CO LUBIE I NA CZYM SIE ZNAM. CHCIALABYM OTWORZYC W WARSZAWIE (BO TU MIESZKAM) KAWIARENKE DLA DZIECI Z ROZNYMI ATRAKCJAMI W POSTACI CZYTANIA BAJECZEK, IMPREZAMI URODZINOWYMI ITP. GDZIE MOGE STARAC SIE O DOFINANSOWANIE TAKIEJ DZIALALNOSCI? JAKIE POZWOLENIA BEDA MI POTRZEBNE I GDZIE SIE PO NIE UDAC? TAK NAPRAWDE TO POTRZEBUJE WSZELAKICH INFORMACJI, PONIEWAZ POZA TYM JAK WYNAJAC LOKAL NIE WIEM NIC. BEDE WDZIECZNA ZA WSZYSTKIE, NAWET NAJDROBNIEJSZE PORADY. Z GORY DZIEKUJE WSZYSTKIM ZYCZLIWYM.

Re: zakładnanie firmy, a dofinansowanie z UE

Autor: ~ABS [80.53.105.*], 2005-11-26 20:27
Chce zalozyc firmę usługi, tylko nie wiem jak ułozyc biznesplan

Autor: ~ballanga [83.25.13.*], 2005-11-29 09:02
ABS, nie wiem dokładnie w czym problem :)
Aby ułatwić zadanie ściągnij dowolny biznes plan z jakiegoś urzedu pracy i odpowiadać powoli na pytania (np: na stronie poznania http://www.pup.poznan.pl/?a=435-> na samym dole strony).
Póżniej, w miarę poprawiania i dopisywania, pomysły przyjdą same, zobaczysz :) Biznes plan powstanie sam.

Autor: ~Orzech polski [83.17.172.*], 2005-11-29 23:22
Pytanie dla mnie bardzo istotne,dostałem propozycje wynającia butiku na rynku,chciałbym podjąc się sprzedaży odzieży.Problem w tym że pracuję już w firmie ochroniarskiej tylko że na umowe zlecenie,jaki musze spełnić kryteria aby móc liczyc na pomoc finansowa z UE.

Autor: ~megiU [217.17.46.*], 2005-11-30 22:04
Witam! czy jest jakas mozliwosc uzyskania pieniędzy z UE na załozenie swojej działalnosci,oprocz programu jak się nie mylę 2,5 bo jak się dowiadywałam to podobno tylko z jednej mozliwosci moge! ratujcie i powiedzcie ze jest mozliwosc inna niz to i z urzędu pracy ,i jaknie to czy z urzedu pracy mogę uzyskac nie będąc bezrobotną. Chę jeszce wiedziec czy moge skozystac majac wspolnika a jak tak to z jakiego programu !!! bardzo prosze o pomoc!!!

Autor: ~ballanga [83.25.6.*], 2005-12-02 09:45
megiU - zawsze jest zasady, że nie mozesz na to samo przeznaczyć pieniązków z różnej pomocy publicznej. Inaczej mówiąc - nie mozesz zakupic komutera i dać na niego po 50% z Urzedu Pracy i z działania 2.5. Albo to, albo to. Po porostu zawsze jakiś, chociażby minimalny wkład własny jest mile widziany.
Warunkiem podstawowym pozyskania pieniązków z Urzędu Pracy jest bycie zarejestrowanym bezrobotnym.

Wiele możliwości dla osób rozpoczynajacych działalność nie ma. Po prostu to troszku "niewdzięczna grupa", dlatego też naprawdę jednostkowe banki decydują sie na dawanie kredytów na rozpoczynanie działalności. To są ludzie z tzw. podwyższonego ryzyka (jeżeli mogę użyć tego słowa). Nie wiadomo do końca, czy interes wypali, a kredyt nalezy spłacić. Dotacja to dotacja-gdy nie zawalimy, to praktycznie nigdy pieniązków z dotacji nie zwracamy.
Warto zajrzeć do najblizszej organizacji pozarządowej związanej z przedsiębiorczoscią w Twoim regionie. Oni powinni wiedziec o jakiś propozycjach związanych z Funduszami z różnych fundacji. A jak nie, to pozostaje tylko Urząd pracy :)

Autor: ~Daniel [80.240.186.*], 2005-12-03 15:50
Witam.Jestem bezrobotny i chciałbym założyc swoją własną działalnosc gospodarczą(pierwszy raz).Działalnosc ma dotyczyc produkcji spożywczej a dokładnie grzybów.Czy mam jakies szanse na dofinansowanie ze srodków UE.Czy moze mi ktos pomóc?

Autor: ~karol9940 [83.17.127.*], 2005-12-05 15:08
polecam konsultacje w Centrum Transferu Technologii na Politechnice Krakowskiej (Punkt Konsutlacyjny):

www.transfer.edu.pl

Autor: ~Pablo [82.160.249.*], 2005-12-08 18:27
Przymierzam sie do założenia firmy prowadzącej usługi informatyczne,w tym roku koncze dwó letnie policealne studium informatyczne,i wybieram sie na studia.Doszły mnie słuchy że przy zakładaniu działalności gospodarczej można stara się o dofinansowanie z środków Uni Europejskiej,czy jest to prawda,jakie warunki musze spełni żeby dostac dofinansowanie,i jaka jest szansa na otrzymanie tej pomocy?

Autor: ~Janka [81.219.207.*], 2005-12-16 17:34
Chciałabym po nowym roku otworzyć kawiarnie czy moge sie starać na dofinansowanie z funduszu UE, jeżeli tak to co muszę uczynić i jak postąpić aby móc z nich skorzystać

Autor: ~majki [212.76.37.*], 2008-02-02 09:48
Janka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Chciałabym po nowym roku otworzyć kawiarnie czy
> moge sie starać na dofinansowanie z funduszu UE,
> jeżeli tak to co muszę uczynić i jak postąpić aby
> móc z nich skorzystać

Witam , udało ci się uzyskać jakieś informacje na ten temat.Ja też wpadłem na pomysł otwarcia kawiarni ,po powrocie z Afryki.
Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?A może już ci się udało zrealizować swój plan?pozdrawiam

Autor: ~Janka [81.219.207.*], 2005-12-16 17:36
Chciałabym po nowym roku otworzyć kawiarnie czy moge sie starać na dofinansowanie z funduszu UE, jeżeli tak to co muszę uczynić i jak postąpić aby móc z nich skorzystać

Autor: ~mauron [83.9.248.*], 2006-01-10 10:24
jestem zatrudniony na umowe o prace. dodatkowo chciałbym otworzyc własny biznes. chciałbym skorzystac ze srodków unijnych. do kogo mam sie zgłosic i czy mam szanse na taką dotacje? prosze o kontakt mailowy

Autor: ~Tomiko [83.20.14.*], 2005-12-19 16:46
Planuję otworzyć kawiarnię w Poznaniu w stylu podobnym(LEPSZYM) do sieci kawiarni"coffe haven". Poszukuję wspólnika, partnera zainteresowanego tą branżą który wie jak pozyskać środki finansowe na taką działalność z funduszów UE lub innych. Pracowałem przez wiele lat w kawiarniach i barach w USA i wiem jakie warunki musi spełniać taki biznes by odnieść sukces. Osoby zainteresowane proszę o kontakt:tomcio70@hotmail.com

Autor: ~Pawel [80.54.176.*], 2006-01-01 13:18
Witam wszystkich!!

Pragnę otworzyć w swoim mieście PUB. Proszę o pomoc w sprawie dofinansowań na taką działalność. Proszę o kontakt mailowy.

Autor: ~MARTA [81.219.245.*], 2006-01-01 14:29
CHCIAŁABYM ZAŁOŻYC WŁASNĄ FIRME I SKOŻYSTAC Z DOTACJI UE Z URZEDU PRACY CO MAM ZROBIĆ ABY DOSTAC TĄ POMOC MARTA

Autor: ~Madzia [83.23.248.*], 2006-01-02 11:12
Prowadzę salon kosmetyczny, zamierzam rozszerzyć działalność i postawić budynek na nowej ulicy w moim mieście. Czy w takim przypadku mogę sie ubiegać o dofinansowanie z UE. Jaśli tak jakie dokumenty i gdzie musze przedłożyc, lub jaki kroki uczynic w tym kierunku.Pozdrawiam

Proszę o odpowiedz...!!!

Autor: ~Borys Ryszard [217.116.110.*], 2007-02-12 14:10
Witam, mam pomysł na założenie sklepu spożywczego na obszaże wiejskim. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę zdobyć jakieś fundysze np. z Unii i nie tylko. Czy ktoś coś wie??? prosze o odpowiedz

Autor: ~megdancer [86.42.240.*], 2008-02-14 02:14
Madzia Napisał(a):
> Prowadzę salon kosmetyczny, zamierzam rozszerzyć
> działalność i postawić budynek na nowej ulicy w
> moim mieście. Czy w takim przypadku mogę sie
> ubiegać o dofinansowanie z UE. Jaśli tak jakie
> dokumenty i gdzie musze przedłożyc, lub jaki kroki
> uczynic w tym kierunku.Pozdrawiam

Autor: ~martin148 [83.16.119.*], 2006-01-02 14:48
Mam pomysł na własną działalność tylko nie wiem jak zacząc? moze mi ktos pomóc? potrzebowałbym jakies dotacje najlepiej z uni tylko jak je zdobyc? chodzi o niewielką hurtownie ważywną!

Autor: ~Weronika-ANDRUSKA [83.26.128.*], 2006-01-04 10:15
Mam pytanie...Mój kuzyn ma solarium.Wprawdzie nie duże, bo 2 lożka ale wysokiej jakości i pytal mnie czy ma szanse(jakiekolwiek i gdziekolwiek) na jakieś dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozbudowę tego solarium,powiększenie czy zakup lóżka czy cokolwiek innego...Prosze o jakiekolwiek informacje i sposoby pomocy...COKOLWIEK POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

Autor: ~Weronika-ANDRUSKA [83.26.128.*], 2006-01-04 10:15
Mam pytanie...Mój kuzyn ma solarium.Wprawdzie nie duże, bo 2 lożka ale wysokiej jakości i pytal mnie czy ma szanse(jakiekolwiek i gdziekolwiek) na jakieś dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozbudowę tego solarium,powiększenie czy zakup lóżka czy cokolwiek innego...Prosze o jakiekolwiek informacje i sposoby pomocy...COKOLWIEK POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ

Autor: ~wienia [217.99.112.*], 2006-01-11 21:47
Zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą- agroturystykę. Posiadam własną nieruchomość na ten cel. Potrzebuję dofinansowania z UE na modernizację obiektu. O jaką pomoc mogę się ubiegać? Potrzebuję również pomocy od strony organizacyjnej-porady prawne i cały proces składania dokumentów. Jestem obecnie zgłoszony jako bezrobotny w PUP. Do 11/2001 prowadziłem własną działalność gospodarczą-produkcję, którą zmuszony zostałem zlikwidować po niekorzystnych przemianach gospodarczych w naszym kraju. Okazała się ona bowiem nierentowna i nie miałem rynku zbytu. Mimo tych wszystkich przeszkód zdecydowałem się ponownie rozpocząć własną działalność ale przy pomocy z UE, gdyż nie mam własnych środków.

Autor: ~lukas12 [83.27.90.*], 2006-01-12 07:36
chceę otworzyć własny bar (piwko, wódeczka, dart, dobra muza itp) i tym samym utworzyć nowe miejsca pracy. czy mogę liczyć na jakąs pomoc finansową ze strony państwa lub EU

Autor: ~bigkura [193.151.96.*], 2006-01-12 16:39
witam. od 6 miesiecy prowadze dzialalność gospod.(nauka języków)i chciałbym skorzystać z dofinansowania przez UE na dalszy rozwój działalniści np: remont, zakup wyposazenia . Co należy zrobić, gdzie się zgłosić?

Autor: ~hlui [193.151.96.*], 2006-01-12 16:48
5476427

Autor: ~zonk [83.17.167.*], 2006-01-15 20:58
witam,mam pare bardzo waznych pytan ,jesli ktos ma jakies informacje prosze o kontakt:))gg7743446,pytania sa oczywiscie o dzialalnośc gospodarcza a mianowicie jak pozyskac srodki na jej załozenie,posiadam dobre miejsce na bar lub zajazd i mam pytanie czy mozna pozyskac srodki na jego budowe czy tez musze sam najpierw zbudowac ten bar z wlasnych srodków???2 moje pytanie dotyczy dzialalnosci gospodarczej,a dokładniej jej załozenie przez cudzoziemca...czy przysługuja jakies ulgi itp.??,ma to byc firma transportowo spedycyjna :)))prosze o pilny kontakt:))),mail zyzio235@wp.pl

Autor: ~gig [213.158.197.*], 2006-01-16 14:27
Witam
Chciałbym zalozyc moja 1 dzialalnosc .Mam 26 lat jakie środki mi przysługują a jakie moge uzyskac.Prosze o info na temat wysokosci tych środków oraz z jakich tytułów(placówek Państwowych ) one przysługują

Autor: ~Bogusław Zal [83.8.29.*], 2006-01-17 13:17
jestem osobą długotrwale bezrobotną zamierzat otworzyć zakład konfekcjonowania papieru toaletowego i ręczników i stworzyć miejsca pracy dla bezrobotnych.Czy moge ubiegać się o dofinansowanie z UE i gdzie mam szukać pomocy.

Boguś

Autor: ~kharolka [83.18.196.*], 2006-01-18 19:35
Witam
Chciabym otworzyć sklep z odzieżą II gatunku. Wiem ze jest możliwość uzyskania bezzwrotnego dofinasowania. Chiałabym sie dowiedziec jakie warunki trzeba spełniać aby otrzymać ta dotacje.

Autor: ~theart [83.30.126.*], 2006-01-24 19:33
Jaka koncesje oraz gdzie sie o nia starac potrzebuje dla kawiarni oferujacej kawe z rumem. Pozdr

Autor: ~mateusz004 [83.23.166.*], 2006-01-28 21:06
Chcem otwożć solarium i chciałbym sie dowiedzieć jakie pieniądze na firme moge dostać z UNI

Autor: ~Anna K [212.2.100.*], 2006-02-02 15:32
Pragne założyć własny salon urody (salon fryzjerski, kosmetyczke,solarium)wszystko w jednym lokalu, chciałam się dowiedzieć czy moge się ubiegać o dofinansowanie z UE, czy są jakieś szanse?

Autor: ~Gryglas [82.160.103.*], 2007-07-10 14:06
> Prowadzę jednoosobowy Zakład fryzjerski od września br chciałabym rozszerzyć działalność i założyć salon urody (salon
> fryzjerski, kosmetyczke,solarium)wszystko w jednym
> lokalu, chciałam się dowiedzieć czy moge się
> ubiegać o dofinansowanie z UE, czy są jakieś
> szanse?

Autor: ~Lgr [83.30.128.*], 2006-02-02 20:24
JEstem zainteresowany tematem dofinansowania z UE... na jakiej zasadzie obliczane jest dofinansowanie....ile mozna dostac ,, i od czego to zalezy>>?? chodzi mi o założenie sklepu z odzieżą !!!i jej produkcji!! czy moge prosić o kilka wskazówek...?? z góry dziekuję i pozdrawiam

Autor: ~kamilamalin_2007 [83.2.238.*], 2008-10-21 18:14
CHCIAŁABYM OTWORZYŚ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ ALE BRAKUJE MI DOFINANSOWANIAI CZY MOGE SIE UBIEGAĆ O DOTACJE Z UE NA OTWORZENIE SWOJEGO BIZNESU .

Autor: ~MarcinPoznan [83.20.43.*], 2006-02-05 11:26
Prowadze małą dzialalność gospodarczą. Chciałbym ją znacząco powiększyć otwierając zakład kosmetyczny z solarium. Czy mam szanse na dofinansowanie z UE a jak tak to do kogo mam sie zgłosić?? Prosze o odpowiedz na e-mail. marcingorczynski@o2.pl

Autor: ~ADAMSS-A1 [80.51.86.*], 2006-02-08 14:48
mam pytanie, dwa lata temu zarejestrowałem działalność gospodarczą, którą prowadziłem przez trzy miesiące, po których ją zawiesiłem. W chwili obecnej jestem zatrudniony w firmie, która przestanie istnieć za jakiś czas i zostanę bezrobotnym. Czy wznawiając działalność gospodarczą mogę liczyć na dofinansowanie lub kredyt z UE.

Autor: ~DANUTA [77.112.159.*], 2008-03-15 12:53
ADAMSS-A1 Napisał(a):
> mam pytanie, dwa lata temu zarejestrowałem
> działalność gospodarczą, którą prowadziłem przez
> trzy miesiące, po których ją zawiesiłem. W chwili
> obecnej jestem zatrudniony w firmie, która
> przestanie istnieć za jakiś czas i zostanę
> bezrobotnym. Czy wznawiając działalność
> gospodarczą mogę liczyć na dofinansowanie lub
> kredyt z UE.

Autor: ~KaskaF [84.9.40.*], 2006-02-18 18:36
Wraz ze znajoma chcialybysmy zalozyc spolke partnerska w Wielkiej Brytanii (Obie posiadamy obywatelstwo Polskie).
Spolka ma zajmowac sie sprzedaza dobr skorzanych na terenie Wielkiej Brytanii a zakupionych i wyprodukowanych w Polsce.
Obie ukonczylysmy studia wyzsze w Polsce w 2005 roku wiec traktowane jestesmy jako absolwentki. Obie mamy jednak ponad 25 lat kazda.
Czy mozemy ubiegec sie o jakiekolwiek dofinansowanie z UE? Jesli tak to o jakie?

Autor: ~ewi [83.14.5.*], 2006-02-19 16:29
planuje otworzyc salon fryzjeski ,czy moge liczyc na dofinansowanie z uni europejskiej?

Autor: ~Dori [81.210.100.*], 2006-02-24 00:07
Witam!Planuje otworzyc własny salon fryzjerski z jedną pracownica na pełny etat.niestyety nie posiadam ani lokalu ani sprzetu,jestem bezrobotną z województwa sląskiego.Czy w takich okolicznościach moge sie ubiegać także o dotacje na własne pomieszczenie na dzialnosc gospodarczą???I jaka kwote dofinansowania moge uzyskac maksymalnie??pozdraiwam i czekam na odpowiedz

Autor: ~Komunalka [83.8.107.*], 2006-03-03 12:50
Witam, jestem właścicielem firmy komunalnej, gdzie mogę uzyskać informacje dotyczące dotacji z UE na rozszerzenie mojej działalności? Pozdrawiam!

Autor: ~Ewelina [83.26.119.*], 2006-08-04 13:15
witam

chce załozyc sklep spozywczy, mam lokal i czy dostane dofinansowanie tej dzialalnosci, nigdy nie prowadzilam dzialalnosci, i na jakich zasadach by to sie odbywalo

z gory dziekuje

Autor: ~jaca24 [84.10.6.*], 2006-03-09 00:41
mam pytanie chce zalozyc firme jubilerska sek w tym ze to dofinansowanie wynosi 10 tys.zl. a narzedzia potrzebne mi do pracy ktura bede wykonywal wynosza okolo 14500tys.prace ktura bede wykonywal bede prowadzil na terenie swojego domu .prosze mi odpowiedziec jesli to morzliwe czy moge uzyskac jakies wieksze dofinansowanie dla nowo powstalej firmy

Autor: ~karol9940 [83.17.127.*], 2006-03-09 14:38
Joachim Ball - przedstawiciel Komisji Europejskiej - jedyne spotkanie w Polsce!

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska zaprasza na spotkanie z Joachimem Ballem, przedstawicielem Dyrektoriatu ds. Badań i Przedsiębiorstw Komisji Europejskiej:

Finansowanie innowacji ze środków Komisji Europejskiej

Spotkanie poświęcone zdobyciu dofinansowania z 7 Programu Ramowego odbędzie się 16 marca 2006 r. i jest skierowane wyłącznie do firm i instytucji badawczych z Małopolski.

Przykładowe tematy, o których opowie Joachim Ball:

- dofinansowanie przedsięwzięć ze środków KE
- warunki otrzymania funduszy na innowacje
- korzyści z udziału w dofinansowanych projektach
- profesjonalne przygotowanie do przyszłych konkursów projektowych?

Więcej informacji:

http://www.transfer.edu.pl/?action=showArticle&articleID=567

Autor: ~Lola [83.30.187.*], 2006-03-22 21:02
Chciałabym założyć firmę, obecnie jestem zatrudniona umową o pracę jednak mam zamiar z niej zrezygnować i założyć własną działalność. Czy w tej sytuacji będzie mi się należało dofinansowanie z UE? Czy wcześniej muszę być na bezrobociu jakiś określony czas? Jakie są warunki uzyskania ewentualnego dofinansowania z UE? Jaka byłaby kwota tego dofinansowania? Proszę o odpowiedź.

Autor: ~Agnes 2 [213.199.222.*], 2006-04-02 14:57
Myślimy o rozpoczęciu działalności gospodarczej. Obie jesteśmy bezrobotne. Jeżeli chciałybyśmy skorzystać z dofinansowania z urzędu pracy czy UE to czy będąc spółką dostaniemy dofinansowanie z Urzędu pracy?

Autor: ~Agnes 2 [213.199.222.*], 2006-04-02 15:02
Czy ktoś się orientuje na czym polega program 2,5

Warsztat samochodowy

Autor: ~Krzysztof [83.6.104.*], 2006-04-04 22:15
Witam,
Od pewnego czasu myślę o otworzeniu profesjonalnej stacji obsługi samochodów, łącznie z myjnią, wulkanizacją, sklepem z częściami, itp.
Niestety powstrzymuje mnie brak gotówki na takie przedsięwzięcie. Nie posiadam budynków ani nawet działki, na której mógłby stanąć taki kompleks.
W związku z tym mam pytanie do znawców tematu: skąd i w jaki sposób mogę uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę z odroczonym terminem płatności?

Krzysztof