Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Na skróty

Masz firme?
Masz kredyt do 3 mln z?, bez zaświadczeń.
Sprawdź!

reklama

Forum Unia Europejska

Zakładnanie firmy, a dofinansowanie z UE

Autor: ~Olaf [213.158.197.*], 2006-04-13 19:17
Witam wszystkich mlodych przedsiebiorcow...

Ja mam zamiar otworzyc firme handlowo-uslugowo ktorej celem byla by sprzedaz artykulow BHP na terenie mojego powiatu. Chcialbym na start otrzymac te niewielkie pieniadze i w niedlugim okresie czasu pomnozyc, wiem ze jest to mozliwe i wiem ze moze mi sie udac. Jednak nie mam 2 poreczycieli... tzn. osob ktore zarabialy by po 1200zl/mies. - czy ktos ma pomysl na inne rozwiazanie ?
Poza tym jestem studentem, mam wiele pomyslow oraz mam doswiadczenie w handlu, poniewaz pracowalem od 1,5 roku w 2-och firmach na stanowisku przedstawiciela handlowego, co bedzie mi pomocne w uzyskaniu pierwszych klientow.
Prosze o wiadomosc najlepiej e-mailem : cylwich@wp.pl
Pozdrawiam

Re: zakładnanie firmy,

Autor: ~zakala [84.174.64.*], 2006-04-13 22:41
Mam mozliwosc podjecia pracy w Niemczech jako pomoc domowa,ale musze zalozyc firme i sie samozatrudnic.Prosze pomozcie mi i napiszcie czy musze miec jakies zezwolenie i wogole gdzie powinnam sie udac.Apozatym jaka jest kwota wolna od podatku i jakie to sa te koczty uzyskania przychodu w Niemczech.Czy sa zryczaltowane,czy koszt uzaskania przychodu to jest np.ubezpieczenie albo zaplata firmie prowadzacej ksiegowosc?Bardzo dziekuje

Re: zakładnanie firmy, a dofinansowanie z UE

Autor: ~ANISTON [194.116.192.*], 2006-04-17 08:10
JESTEM ZAREJESTROWANY W URZĘDZIE PRACY,CHCIAŁBYM OTWORZYC DZIAŁALNOŚĆ-WYRÓB PIECZĄTEK-WIZYTÓWEK-POŚREDNICTWO FINANSOWE-,CZY MÓGBYM SIĘ STARAĆ O DOFINANSOWANIE./NIGDY NIE PROWADZIŁEM WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI.
POZDRAWIAM.

Autor: ~Marcin Kusz [83.8.233.*], 2006-04-20 13:28
Chcę założyć w najbliższym czasie firmę transportową. Jakie są możliwości otrzymania środków z UE na zakup środków transportowych lub współfinansowanie tegoż zakupu??. Gdzie należy udać sie po szczegółowe informacje oraz jakie dokumenty należy posiadać.
Z góry dziękuję.

Autor: ~Vicky [217.113.233.*], 2006-04-21 13:34
Proszę o informację czy w związku z budową domu mogę liczyć na jakieś dofinansowanie z UE, np. myślę o domowych oczeszczalniach czy też systemie olejowego ogrzewania

Autor: ~Ewa Brzezińska [83.19.132.*], 2006-04-21 17:19
Witam wszystkich!
Bardzo długo byłam na " bezrobotnym". Załatwiłam sobie pracę za pośrednictwem Urzędu Pracy. Obecnie pracuję 7 miesięcy.Aktualnie chcę założyć własną firmę. Czy mogę starać się o dofinansowanie z UE?
Gdzie to się załatwia? Jakie trzeba poczynić kroki w tym celu? Czy jest to wogóle możliwe? Proszę o jakieś wytyczne.
Dziękuję
Ewa Brzezińska

Autor: ~Klaudia [83.30.191.*], 2006-11-23 16:47
jestem osoba nie pracujaca i nie jestem zgloszona w bezrobotnym.Chcialabym otworzyc bar piwny .Czy moge liczyc na jakas pomoc .Nie posiadam srodkow na rozpoczecie swojej dzialalnosci

Autor: ~anka28 [83.16.99.*], 2008-08-08 23:06
Klaudia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jestem osoba nie pracujaca i nie jestem zgloszona
> w bezrobotnym.Chcialabym otworzyc bar piwny .Czy
> moge liczyc na jakas pomoc .Nie posiadam srodkow
> na rozpoczecie swojej dzialalnosci

Autor: ~Robert24 [213.230.129.*], 2007-10-03 23:00
Ewa Brzezińska Napisał(a):
> Witam wszystkich!
> Bardzo długo byłam na " bezrobotnym". Załatwiłam
> sobie pracę za pośrednictwem Urzędu Pracy. Obecnie
> pracuję 7 miesięcy.Aktualnie chcę założyć własną
> firmę. Czy mogę starać się o dofinansowanie z UE?
> Gdzie to się załatwia? Jakie trzeba poczynić kroki
> w tym celu? Czy jest to wogóle możliwe? Proszę o
> jakieś wytyczne.
> Dziękuję
> Ewa Brzezińska
>

Autor: ~Krzysio [83.19.183.*], 2006-04-22 22:13
Witam Chcial bym zostac taksowkarzem mam pytanko rejestuje sie w urzedzie pracy jako bezrobotny ! chcem zalozyc pierwsza dzialnosc czy z urzedy pracy wspomoga mnie jakims dofinansowaniem i takze z uni europejskiej ? np jak bym chcial wziosc samochod na raty ??

Autor: ~zbyszko [83.13.104.*], 2008-02-27 21:05
chciałabym otworzyć sklep wielobranżowy w gminnej miejscowości (wieś) czy mogę liczyć na jakąś dotację ,jestem 47 letnią kobietą na emeryturze

Autor: ~wilczyka [212.191.172.*], 2006-04-23 20:42
Witam
Otrzymalam dotacje z Urzedu Pracy.Wiem ze 50% tej kwoty moge wydac na towar.W kosztorysie napisalam m.in. ze laptop bedzie kosztowal 4.300,lada sklepowa 1400,opakowania 120 zl.Teraz okazuje sie,ze laptop bedzie drozszy,witryny ta osoba juz nie ma i bede musiala sama ja zrobic.Znalazlam jeszcze jednego dostawce i chce u innych kupic mniej produktow,zeby jeszcze zaopatrzyc sie u niego..itp.
Mam pytanie-czy otrzymane pieniadze musze KONIECZNIE przeznaczyc DOKLADNIE na to co napisalam w kosztorysie???Czy np.moze byc to samo przeznaczenie ale w innych kwotach???
HELP.
bardzo prosze o pomoc.

Autor: ~ilona [83.31.35.*], 2006-04-25 11:30
Witam serdecznie. Ja chciałbym otworzyć działalność jako manicurzystka czy moge liczyć na dofinansowanie. Jeśli tak to ile mogłabym dostać na rozpoczęcie?

Autor: ~ilona [83.31.35.*], 2006-04-25 11:36
Witam. Wiem że jesli firma nie utrzyma się przez rok, to nalezy zwrócić pieniądze. Czy jest to zwrot całych pieniędzy odrazu, czy są jakieś raty. Jak to wygląda?

Autor: ~darekwol [83.11.144.*], 2006-04-27 17:49
Chciałbym zalozyc auto złom jednak nie wiem czy moge liczyc na jakies pieniedze z uni?? jak tak to gdzie moge znalesc regulamin czy warunki jakie mam spelnic

Autor: ~Marcin P. [194.29.137.*], 2006-05-03 00:09
Witam!!
jestem swiezo upieczonym absolwentem studiow dziennych. Chcialbym otworzyc działalnośc gospodarczą typu kiosk handlowy, czy moge liczyc na jakies dofinansowanie z Unii Europejskiej, jesli tak to jakie i jak mógłbym to zalatwic...ewentualnie prosze o kontakt gdzie mogłbym sie tego dowiedziec w Warszawie.pzdrawiam

Autor: ~kobieta jutra [83.16.4.*], 2006-05-07 15:59
Urzad Pracy wcale nie dązy aby pomóc bezrobotnym w otwarciu własnego biznesu. Od grudnia 2005r przeszłam warsztaty na których pięknie powiedziała wielmożna Pani z Urzędu Pracy że w lutym dostaniemy dotacje na rozpoczecie działalności gospodarczej. Kazano nam szukać lokali pod działalność, więc poczyniliśmy pierwsze kroki które do dzisiejszego dnia są w opłakanym stanie ponieważ mamy miesiąc maj 2006r , płacimy za wynajęty lokal duże pieniądze, a dotacji jeszcze nie dostaliśmy. Panie w urzędzie pracy z kolejnym moim zapytaniem i kolezanek na pytanie kiedy wreście dostaniemy te marne 12000 tys zł rozkładają rece i w tym temacie nic nie wiedzą z misiąca na miesiąc obiecanki cacanki a głupiemu radość- niestety takich mamych urzędników!!!!! nie polecam nikomu dotacji z up bo sie może nie doczekac, a konkretnych odpowiedzi z up nie usłyszy.

Autor: ~katarzyna p. [86.139.54.*], 2006-05-07 22:10
Chcialabym uzyskac informacje na temat dotacji z funduszow EU, ktore mialyby pomoc mi w rozwoju firmy, a raczej agencji posredniczacej w znalezieniu pracy. Od 3 lat przebywam na terenie wielkiej Brytanii i pracuje na stanowisku terapeuty zajeciowego. Agencja rekrutacyjna bylaby pierwsza prowadzana przeze mnie dzialalnoscia gospodarcza.Prowadzenie agencji pracy mialoby na celu zatrudnienie dziesiatek Polakow na terenie calego Londynu.
Bylabym niezmiernie wdzieczna za udzielona odpowiedz odnosnie procedury ubiegania sie o dofinansowanie z budzetu unijnego.

Autor: ~magdalenaczupryn [83.25.12.*], 2008-09-12 17:28
wITAM SERECZNIE MAM PYTANIE W SPRAWIE OTWARCIA SALI WESELNEJ...MIANOWICIE MAMY MIEJSCE GDZIE MOZEMY OTOWRZYC SALE(ZAZNACZAJAC ZE NIE CHCEMY STARTOWAC JESZCZE Z KUCHNIA-CATERING BEDZIE Z ZEW.)CZY JEST SZANSA NA JAKIES DOFINANSOWANIA, CZY UNIA COS PROPONUJE W RAMCH TAKIEGO BIZNESU?ILE MOZEMY UZYSKAC I GDZIE APLIKOWAC ?

Autor: ~lucyna [130.208.204.*], 2008-12-01 18:53
magdalenaczupryn Napisał(a):
> wITAM SERECZNIE MAM PYTANIE W SPRAWIE OTWARCIA
> SALI WESELNEJ Z KUCHNIA ...CZY JEST MOZLIWE DOSTANIE NA TAKIE PRZEDSIEWZIECIE DOTACJI UNIJNEJ I MNIEJ WIECEJ JAKA KWOTE ...

Autor: ~Agnieszka Kwiatkowska [87.96.74.*], 2006-05-09 16:08
Witam serdecznie,jestem zarejestrowana w urzedzie pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku,chcialabym otworzyc sklepik z odzieza uzywana czy ja moge liczyc na pomoc finansowa? jesli tak bardzo prosze o napisanie jak musze to zalatwiac i gdzie najpierw mam sie udac oraz jak dlugo sie czeka na rozpatrzenie.Bardzo Panstwa prosze o odpowiedz za ktora z gory dziekuje.

Autor: ~Mały [83.23.95.*], 2006-05-10 20:39
Jestem bezrobotnym i chce założyć działalnośc eksportową potrzebne mi 150 000zł jest możliwośc otrzymania takiej dotacji

Autor: ~Mały [83.23.95.*], 2006-05-10 20:40
Jestem bezrobotnym i chce założyć działalnośc eksportową potrzebne mi 150 000zł jest możliwośc otrzymania takiej dotacji

Autor: ~Jagoda [83.14.160.*], 2006-05-17 20:55
witam! chcialabym zalozyc wlasna dzialalnosc, a dokladnie mowiac otworzyc solarium, slyszalam ze jest dofinansowanie z Urzedu Pracy okolo 10.000 zł, problem w tym ze na porzadny sprzet to malo, czy ktos moglby mnie poinformowac czy jest jakies dofinansowanie z unii w wiekszej kwocie, gdzie sie o nie starac i jak?? oraz ile sie czeka na rozpatrzenie wniosku?? ile mozna jej otrzymac i czy jest ona bezzwrotna czy trzeba ja splacac??? prosze o szczegolowe informacje na te pytania i z gory dziekuje!!!

jakie wymogi trzeba spełnic zeby otworzyc auto-zlom??

Autor: ~P.H.U. Q-BIC [83.16.91.*], 2006-05-19 00:08
witam.
CHCE OTWRZYC AUTO-ZLOM JAKIE WARUNKI MUSZE SPEŁNIC? CZYM OMOGE LICZYC NA DOFINANSOWANIE Z UNI??Z GÓRY DZIEKI

Autor: ~jowita [217.96.49.*], 2006-05-26 17:04
CHCE OTWOZYC ZAKLAD FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY,LOKAL NA OYWARCIE DZIALALNOSCI JUZ MAM WYNAJETY.W JAKI SPOSOB MOGE UZYSKAC DOFINANSOWANIE LUB REFUNDACJE NA OTWARCIE DZIALALNOSCI?DODAM ZE JESTEM OSOBA BEZROBOTNA BEZ PRAWA DO ZASILKU I SAMOTNIE WYCHOWUJACA DZIECKO.SKLADALAM WNIOSEK DO URZEDU PRACY O DOTACJE UNIJNA LECZ WYMAGANIA JAKIE STAWIAJA SA DLA MNIE NIE DO POKONANIA.

Autor: ~Łukasz [83.21.254.*], 2006-06-02 12:20
gdzie moge wząć kredyt na otwarcie firmy 5000? bez żadnych żyrantów

Autor: ~Bubula [86.63.138.*], 2006-06-05 13:54
Mam pytanie gdzie szukać informacji o dotacjach z UE jeśli chodzi o otwarcie domu pomocy społecznej. Z góry dziękuję

Autor: ~Jerzy [89.79.90.*], 2008-02-18 19:57
Chciałbym zarekomendować zupełnie nową, jak na rynek polski, rewelacyjną zasadę finansowania zakupów bądź poważnych transakcji w firmie inwestycyjno-usługowej.

Przez lata działania firma uzyskała niewiarygodny status finansowy i jest wiarygodnym partnerem dla wielu banków, dlatego wystarczy, że zbierze 10% kapitału na koncie, a resztę finalizuje Bank. Połowa uzyskanych środków lokowana jest w bezpieczne inwestycje, a pozostałe w bardzo dochodowe projekty (kopalnie złota, diamentów, kurorty turystyczne na Karaibach itp.)
Stąd możliwe są operacje finansowe o małym ryzyku i wysokiej dźwigni finansowej:
Akcje w nadprzeciętnymi dywidendami 60% rocznie, wypłacanymi od 7 do 12tego miesiąca w wysokości
10% zainwestowanego kapitału (6m-cy x 10% = 60% - które można wypłacić na kartę płatniczą z bankomatu lub reinwestować)
Wykorzystując inżynierię finansową w firmie, można dokonywać:
Zakupu nieruchomości przy wpłacie TYLKO 20% ich wartości.
Zbywający otrzymuje 100% wartości, a firma spłaca całą pożyczkę bankowi w ciągu 100miesięcy (8lat i 4mce).
Zakupu samochodów przy wpłacie TYLKO 30% ich wartości.
Oddłużanie przy wpłacie 30% wysokości długu.
Finansowanie projektów opartych na biznes planie przy wpłacie 30% potrzebnych środków.
A co najważniejsze, nie trzeba wykazywać żadnych zaświadczeń o nie zaleganiu z banków, z Urzędu Skarbowego,
z ZUSu, ani o dochodach. Twoja wiarygodność to tylko wpłata za akcje kwoty 20 lub 30% wartości nabywanego majątku.

Jerzy

Autor: ~sara2 [83.17.253.*], 2006-06-06 16:25
Mam prośbę czy ktoś udzieli odpowiedzi na temat Europejskiego Nakazu Zapłaty. Jak to przebiega, w czyjm kraju uzyskuje się ENZ.

Autor: ~radzio [83.9.68.*], 2006-06-10 20:28
Razem z dwoma kumplami chcemy otworzyć duży sklep z odzieżą na podlasiu. Czy możemy ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Fundusze

Autor: ~Borg [83.7.237.*], 2006-06-27 11:03
Razem z kumplem mamy zamiar założyć szkołe narciarską z serwisem. Z jakich funuszy możemy ubiegać sie o dofinansowane?? Za wszelkie informacje z góry dziękuje :)

Autor: ~Agniesza [83.31.182.*], 2006-06-29 16:05
Witam serdecznie,
chciałabym założyć własny pub w Warszawie. Bedę wdzięczna za informacje gdzie i w jakiej formie powinnam się starać o dofinansowanie z UE. To moja pierwsza działalność, więc poszukuję raczej dofinansowań w formie bezzwrotnej, aniżeli pożyczek, czy kredytów.
Dziękuję za pomoc

Autor: ~Wojo [83.27.22.*], 2006-06-29 21:06
Chce zalozyc firme elektroniczno-informatyczno-produkcyjna. Gdzie moge dowiedziec sie wiecej na temat dofinansowania, sposobow jego otrzymania i warunkow jakie musze spelnic

Autor: ~dndndn2 [217.97.214.*], 2007-04-10 13:22
Chce załozyc agroturystyke w woj.Kujawko-pomorskim (ciekawa lokalizacja , jeziora stawy)nie wiem od czego własciwie zaczac i jakie sa szanse na uzyskanie Funduszy Unijnych

Autor: ~Leszek Kucab [87.96.27.*], 2006-07-07 17:13
Mam pytanie mieszkam w małej miejscowości koło J.Góry chciałbym otworzyć działalność gospodarczą "AGROTURYSTYKA" mam troche własnego pola własną Stodołe;)w której można coś otworzyć pomysł też już jest. Tylko teraz pytanie gdzie znaleść fundusz a przede wszystkim od czego mam zacząć ? POZDROWIENIA!!!!!

Autor: ~Leszek Kucab [87.96.27.*], 2006-07-07 17:14
Mam pytanie mieszkam w małej miejscowości koło J.Góry chciałbym otworzyć działalność gospodarczą "AGROTURYSTYKA" mam troche własnego pola własną Stodołe;)w której można coś otworzyć pomysł też już jest. Tylko teraz pytanie gdzie znaleść fundusz a przede wszystkim od czego mam zacząć ? POZDROWIENIA!!!!!

Autor: ~Leszek Kucab [87.96.27.*], 2006-07-07 17:27

Autor: ~rafael77 [83.24.179.*], 2006-07-12 11:12
otwieram firme posrednictwo reklamy reklama bezposrednia firm .interesuje mnie dotacja w celu wyposazenia firmy reklamy tejze firmy

Autor: ~armiz [83.8.216.*], 2006-07-16 18:18
Gdzie mozna sie ubiegac o dotacje lub kredyty na załozenie własnej firmy ???

Autor: ~maxx [83.17.193.*], 2006-07-24 12:28
JESTEM PRZYGOTOWANY DO ZAŁOŻENIA WŁASNEJ FIRMY. MAM WSZYSTKO TYLKO NIE PIENIĄDZE. MIESZKAM W WARSZAWIE. GDZIE MAM SIĘ UDAĆ. PROSZE O WSKAZANIE WŁAŚCIWEGO ADRESU. CZAS UCIEKA A KONKURENCJA NIE ŚPI!!!!

Autor: ~artis [83.9.42.*], 2006-07-26 01:55
Witam. Chcialbym otworzyc wlasna kwiaciarnie. Czy moge sie ubiegac o jakies dofinansowanie z unii, jakie musze spelniac warunki, gdzie tego moge sie dowiedziec ? Zaznaczam ze jestem jeszcze studentem :)

Autor: ~kuba [217.173.183.*], 2006-07-26 20:48
Proszę o informacje dotyczące rozpoczecia działalności oraz uzyskania dofinansowania z UE.

Autor: ~kasper muth [83.16.129.*], 2006-07-27 17:02
Chciałbym założyć salon fryzjerski,w tym z mozliwościa obsługi klienta jak rownież szkolenie aktualnych i przyszlych fryzjerow.Z tego tez powodu chcialbym ubiegac się o dofinansowanie z unii.Jakie są wymogi by ją dostać?Gdzie musialbym się starać ?Ile mogę dostać?Czy spłaca się to dofinansowanie?Mieszkam w Krakowie a pochodze z powiatu Nowy Sącz.

Autor: ~doradca [83.29.132.*], 2006-07-28 13:41
Do maxx

Była by dla pana jeszcze szansa na dotacje unijne w ramach programy 2.5 Promocja przedsiębiorczości. W województwie mazowieckim będzie ogłoszony nabór między 16.08-31.08.2006. Tak więc może pan skorzystać. Na początku trzeba ukończyć szkolenie, które trwa 3 tygodnie, bądź dłużej ale można dostać później ok. 21 tys. zł oraz dotacji pomostowej w wysokości 4 tys. zł. Oczywiście nie wszyscy ją dostaną ale jak się opracuje dobrze biznes plan to ma się duże szanse na dofinansowanie…Po zatym jeżeli nie dotacje to może preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców. W pana województwie podajże jest Mazowiecki Fundusz Pożyczkowy. Może się pan tam starać do 30 tys. zł na rozwoj firmy. Jeżeli będzie pan chciał to służę pomocą przy wypełnianiu biznes planu i wniosku pod pożyczkę. Pozdrawiam

Do atris

Oczywiście może się pani starać o dofinansowanie tylko nie mogę pani nic napisać bo ja nie wiem z jakiego jest pani województwa. Każde województwo ma te same programy a różnią się terminami naborów na konkretne działania. Zakładając jednak, że jest pani studentką, studiująca zaocznie (oczywiście zakładam, że tak jest) to polecam dotacje z urzędu pracy do 12 tys. zł. Taka kwota powinna starczyć pani na uruchomienie kwiaciarni…Pozdrawiam

Do kuby

Odnośnie informacji jak założyć firmę znajdzie pan na serwisie twoja-firma.pl wystarczy poszukać, a odnośnie dofinansowania to zadał pan ogólnikowe pytanie. Jeżeli chodzi o dotacje to przeważnie może się pan starać o dotacje w ramach programu 2.5 Promocja przedsiębiorczości (program dla osób chcących założyć firmę – dofinansowanie do 21 tys. zł) i 3.4 Mikroprzedsiębiorstwa (dla osób prowadzących już firmę od zera do 3 lat - dofinansowanie do 200 tys. zł)…Jeżeli zamierza pan się starć o środki finansowe to proszę o kontakt. Zawsze mogę pomóc…Pozdrawiam

Do kasper munth

Dla pana też mam złe wieści. Fundusze unijne pod jakie mógłby pan się starać już zakończyły swoje działania w województwie małopolskim. Co prawda nabór na program 2.5 miał się odbyć w lipcu więc może się pan załapie…Mogę polecić teraz Małopolską Agencje Rozwoju Regionalnego ponieważ oferują ciekawe pożyczki dla osób chcących założyć własną działalność na terenie województwa małopolskiego…Jeżeli potrzebowałby pan większych informacji to proszę o kontakt…Pozdrawiam

Kontakt za mną:
gg: 5079402
e-mail: doradca@wp.pl
Tel. 502-627-625

P.S. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania natury gospodarczej, potrzebuje pomocy związane z pożyczkami, biznesplanami czy też dotacjami zapraszam do dialogu.

Autor: ~Tobiasz [82.160.108.*], 2006-11-27 19:25
Witam
Chce założyc pub.. taki mały klubik .
Posiadam trohce kapitału.. ale wydaje mi sie ze nie wystarczy mi na sfinalizowanie calego przedsiewziecia.
Pracuje i studiuje.. czy mam jakieś szanse na dowinansowania lub pomoc z uni europejskiej lub państwa..
Dzialalnośc chce założyc w wojewódstwie Małopolskim a jestem ze Śląska.
Prosze o informacje z góry dziekuje.

Autor: ~Sebastian Morawin [83.30.16.*], 2007-07-23 17:01
Witam
> Chciałbym otworzyc mały butik ale na chwilę obecną nie mam funduszy. Pracuje jednoczesnie na cały etat. Czy mam szanse na otrzymanie środków z Unii na własna działalność a jesli tak to gdzie się mogę zgłosić? Z góry dziękuje za informacje.

Pozdrawiam
Sebastian Morawin

Autor: ~marko23 [83.13.32.*], 2006-07-28 17:33
Mam male pytanko . Mam zamiar zacząc dzialalnoscc(agroturystyka)
czy mam i z jakich dotacji mógłbym skorzystac.MAm juz miejsce kupione na wlasnosc. Teren jest bardzo fajny rożne atrakcie np:góra,las, rzeka,.

Autor: ~beataM [83.17.112.*], 2006-07-31 13:00
Poszukuje wszelkich informacji na temat dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Zamiewrzam otworzyć salon kosemtyczny i odnowy biologicznej.Z wszelkie materiały będe stokrotnie wdzięczna.

Autor: ~doradca [83.29.170.*], 2006-08-01 10:09
Witam

Do BeataM

Chętnie pomogę czy też udzielę informacji odnośnie różnego typu dofinansować ponieważ znam się na tym. Masz dwie możliwości albo program 2.5 Promocja przedsiębiorczości dla osób dopiero chcących założyć własną firmę (dotacja do 25 tys. zł) lub też program 3.4 Mikroprzedsiębiorstwa (dotacja do 200 000 zł). Wszelkie informacje znajdziesz na stronie urzędu marszałkowskiego. Zwróć też uwagę na terminy naborów na konkretne programy…Przed tobą długa droga bo o dotacje dziś już nie łatwo i doradzam się spieszyć bo czasu zostało bardzo mało. Większość programów unijnych już zamknęło swoje działania i być może w twoim województwie już ich nie ma. Tak wiec na dotacje pozostało Ci czekać do przyszłego roku…Jeżeli miałabyś jeszcze pytania to pytaj…

Do Tośka

Jeżeli chodzi o dotacje firma to chwili obecnej jak założysz firmę będziesz mogła skorzystać z programu 3.4 Mikroprzedsiębiorstwa. Ale też bym się spieszył ponieważ dany program działa jeszcze bodajże w trzech województwach, reszta wyczerpała środki na ten cel. Jeżeli jest pani w chwili obecnej osoba bezrobotną to polecam dotacje z Urzędu pracy do 12 tys, zł…Jeżeli potrzebuje pani większych informacji to proszę pisać…Pozdrawiam

P.S. Jeżeli mogę komuś pomóc w kontekscie dotacji, pożyczki, biznesplanyuto to zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę

Kontakt za mną:
gg: 5079402
e-mail: doradca@wp.pl
Tel. 502-627-625