Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Na skróty

Masz firme?
Masz kredyt do 3 mln z?, bez zaświadczeń.
Sprawdź!

reklama

Forum Unia Europejska

Re: zakładnanie firmy, a dofinansowanie z UE

Autor: ~doradca [83.29.132.*], 2006-10-30 12:17
Witam

Niestety na wszystkie pytania nie mogę odpowiedzieć bo pisanie odpowiedzi do każdego pytania trochę zajmuje a ja jak każdy też pracować muszę. Ale mam możliwość dla osób, które chcę uzyskać indywidualną odpowiedź na swoje pytanie w bardzo krótkim czasie. Ostatnio udzielam porad doradczych odpłatnie odnośnie dotacji unijnych, dotacji z Urzędu Pracy, pożyczek, kredytów, spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, pisaniem biznes planów itp. Porada kosztuje ok. 20 zł, więc nie są to jakieś wielkie pieniądze. Porad udzielam w oparciu o gg, skype, e-mail, telefon, ewentualnie możliwy jest również kontakt osobisty. W zamian każda osoba otrzyma odpowiedź dopasowaną do konkretnego przypadku. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany taką usługa to poniżej podaje do siebie namiary.

Kontakt ze mną:
gg: 5079402
e-mail: doradca@wp.pl
Tel. 502-627-625

Autor: ~khaki [87.96.16.*], 2006-11-01 20:52
Witam jestem bezrobotnym, chcę założyć swoją działalność gospodarczą, czy moge liczyć na dofinansowanie z UE? prosze o szczegółowe wytyczne

Autor: ~IMAGEURO "ESPIN" EUROPEJSKIE [193.238.16.*], 2006-11-05 00:49
Szanowni Przedsiębiorcy
zapraszamy do współpracy...

http://www.imageuro.pl/doradztwo_biznesowe.html
http://www.imageuro.pl/dotacje_unijne.php
http://www.imageuro.pl/oferta.html
http://www.imageuro.pl/ranking.html
http://www.imageuro.pl/karta.html

Łączę wyrazy szacunku, życząc samych sukcesów w biznesie...

Z poważaniem,
Jolanta PYRGIEL
0507 527 524
www.IMAGEURO.pl

zakładnanie firmy, a dofinansowanie z UE

Autor: ~Bodzio [83.29.8.*], 2006-11-05 22:15
Mam plan otworzyć wlasny pub. Jakie są sposoby na uzyskanie jakiegoś dofinansowania, dotacji unijnych i co w tym kierunku należało by zrobić?.

Autor: ~tomi-moto [83.28.13.*], 2006-11-07 19:00
chciałbym załozyc firme handlujaca czesciami do samochodów ciezarowych wiem na ten temat wszystko mam niemałe doswiadczenie,dostęp do czesci lokal nawet swoich klientów i rynek zbytu czyli pewne dochody praktycznie od razu brakuje mi niestety wiekszą czesc gotówki czy moge ubiegac sie o jakies dofinansowanie na zakup towaru???

Autor: ~abelza [83.7.215.*], 2006-11-07 20:37
Witam! ! !
Mam pytanie, planuje odkupić od osoby prywatnej kiosk typu RUCH i założyć własną działalność gospodarczą, czy mam możliwość na jakieś dofinansowanie z UE lub z UP

Autor: ~Giker [83.11.128.*], 2006-11-07 21:58
Chciałbym założyć firmę usługowa czy dostałbym dotacje ma zakup, np. Koparko-ładowarki??

Autor: ~janusz lewandowski [79.186.136.*], 2008-01-10 13:43
Chcę założyć firmę P.P.H.U. gdzie mogę się starać o dofinansowanią i jaki jest zakres kwot

Autor: ~cofinus [83.27.209.*], 2009-03-20 16:37
Chciałabym otworzyć drogerie w której zamierzam zatrudnić 1 -2 osoby bezrobotne gdyż sama pracuję, dysponuję własnym lokalem .Na jakie wsparcie UE mogłabym liczyć?

Autor: ~lili [213.17.145.*], 2006-11-12 10:42
Chcę otworzyć drogerie , czy jest możliwość uzyskania dotacji z unii, jakie są to kwoty i ile sie czeka i gdzie można się o to starać?

Autor: ~MartaIssey [86.111.200.*], 2006-11-12 20:50
Witam !
Moim marzeniem jest mały butik we Wrocławiu, w pobliżu Centrum.
W tym roku skończyłam studia, jestem absolwentką, ale pracującą. Czy jako osoba pracująca, mogę liczyć na jakiekolwiek dofinansowanie ?
Na sklep ok. 60 m2. ? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Autor: ~sela [83.5.196.*], 2006-11-15 12:06
Jaka jest mozliwosc dofinansowania na załozenie firmy artystycznej..kóra zajmuje sie tancem niekomercyjnym??

Autor: ~BBB [83.17.163.*], 2006-11-16 15:37
witam, prowdze firme transportową, chciałabym uzyskac jakies srodki na dofinansowanie firmy, czy jest to możliwe

Autor: ~Ania 1 [83.22.56.*], 2006-11-20 12:43
Jestem farmaceutką i mam mozliwość odkupienia Apteki ale niemam wystarczających środków finansowych na realizację tego celu w związku z czym mam pytanie. Czy mozna dostac na ten cel dofinansowanie z fuduszy UE, przyczym bede zatrudniać ok 3-4 osób.

Autor: ~Łukasz Hajdarowicz [83.22.204.*], 2006-11-20 18:33
Jestem bezrobotny chcę otworzyć sobie firmę stolarską jednoosobową co muszę spełniać aby starać się o dofinansowanie na otwarcie takiej firmy aby otrzymać dofinansowanie z Unii i gdzie to można załatwić.
Pozdrawiam

Autor: ~sylmania [87.105.52.*], 2006-11-20 20:45
witam, jestem na 1gr. inwalidzkiej bardzo bym chciała otworzyć gabinet fryzjersko-kosmetyczny z solarium,w tym roku kończę szkołę i chcę prowadzić swój zakład, na co mogę liczyć ???, na ile ??? gdzie szukać pomocy??? , gdzie pukać ??? gdzie szukać informacji ??? bardzo dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam sylwia.

Autor: ~Agnieszka wilk [83.7.209.*], 2006-11-22 16:01
witam
Chciałabym założyć pierwszą działalność gospodarczą na terenie Krakowa. Do kogo mam zwrócic się o dofinansowanie z Unii Europejskiej?

Z góry dziękuję za odpowiedz
Agnieszka Wilk

Autor: ~biznesmen [62.233.187.*], 2006-11-23 20:03
Zamierzam otworzyc w Poznaniu firmę handlową zajmującą się zaopatrywaniem zakładów przetwórstwa mięsnego,czyli sprzedaż jelit naturalnych,osłonek białkowych,kolagenowych itp.Moja działalność będzie polegała na pośrednictwie w sprzedaży,nie zamierzam nic produkować.Czy prowadząc taki tryp działalności mam szansę na jakiekolwiek dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej,np.na zakup samochodu dostawczego,komputera,oprogramowania,wyposażenia biura,magazynu lub na pokrycie kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników.Firmę zamierzam otworzyć w 2007 roku,a więc interesują mnie także ewentualne zmiany w zasadach podziału funduszy europejskich.

Autor: ~jerzy [212.160.104.*], 2006-11-24 12:55
Czy zakładając firmę mogę kupić używane auto od rodziny z środków dofinansowania UE.

Autor: ~helmett [85.93.246.*], 2006-11-25 17:25
Mam podobne pytanie jak powyzej, chciałbym sie dowiedzieć o dofinansowanie ze środków UE na otwarcie własnej działalnosci, tj zakładu fryzjerskiego.
Jakie sa warunki aby cos takiego otrzymać i co trzeba zrobić, jak załatwia sie takie sprawy?

Autor: ~Dagmara-s [212.2.99.*], 2006-11-27 10:40
Witam! Chciałabym uzyskać jakieś informacje o tym, jak założyć własny zakład fryzjerski. Dodam,że jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną w PUP. Wiem, że mogę starac się o dofinansowanie z UE, ale skąd mam wiedzieć czy taka działalność będzie sie opłacała. Jakie kryteria mają wpływ na opłacalność i jakie koszty będę musiała ponieść na otwarcie takiego zakładu oraz jakie normy będzie musiał ten zalkład spełniać,aby mógł funkcjonować. Prosze równiez o podanie ustawy która dotyczy zakładów fryzjerskich. Dziękuję.

Autor: ~Przemysław G [217.70.61.*], 2006-11-28 12:11
Planujemy z żoną otworzyc zakład protetyczny. Obydwoje pracujemy, żona w wspomnianym zawodzie. Jakie moglibyśmy otrzymać dofinansowanie z Unii na "rozruch" firmy i jakie są tego warunki.

Dziekuje UE

Autor: ~Barbara Bilińska [83.13.3.*], 2006-11-29 14:48
butik z hot dogami i potrzebujemy dofinansowania z UE nasze hot dogi beda najlepsze na polskim rynku! po zjedzeniu naszego hot doga zaznasz niebianskiej rozkoszy.... skład hot doga : bułka + parówka= 5.60 specjalan oferta tylko do konca geudnia! nasz butik miesci sie na kaczymym rynku kolo miesnego tomaszka tam gdzie kiedys byla remiza ale teraz jest tam obuwniczy no wiecie napewno juz gdzie ! ZAPRASZAMY tylko 5.60 i poczujesz ulge w zoładku :)

Autor: ~Gosia [195.34.211.*], 2006-11-30 10:11
Chcę otworzyć zakład fryzjerski ale taki z "klasą".
Napiszcie jaki to biznes. plusy i minusy. Co zrobić żeby nie splajtować?
Gosia

Autor: ~kukielka [83.15.48.*], 2006-12-03 12:26

Chciałabym założyć firmę-jestem w fazie pozyskiwania wiadomości dotyczących dofinansowania z UE.Zakładając firmę o jakie środki mogę się ubiegać?

Autor: ~midzi 1 [195.93.21.*], 2006-12-03 21:58
witam ,czy moge liczyc na odpowiedz w sprawie dofinansowania Z UE.gdzie sie udac , z kim zkontaktowac, od kogo oczekiwac odpowiedzi w tej sprawie,jaka placowka w miescie moze udzielic informacji na ten temat?z gory dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam

Autor: ~Honorata [83.10.235.*], 2006-12-04 11:03
Jestem osobą bezrobotną. Chciałabym założyć własny Salon Kosmetyczny. chciałabym skorzystać z dofinansowania przez Unię Europejską(projekt 2.5).W jakim wymiarze przysługuje mi dotacja z UE? Co należy zrobić? Jak długo czeka się na rozpatrzenie decyzji wniosku? Jakiej wysokości pieniężnej może sięgnąć dotacja i czy się ją spłaca?

Autor: ~lama2007 [83.23.250.*], 2006-12-05 12:07
WITAM JESTEM OSOBĄ BEZROBOTNĄ CHCIAŁAM ZAłożyć małe przedsiębiorstwo P.H.U. CZY MOGĘ LICZYĆ NA DOFINANSOWANIE Z UE JEZELI TAK TO TO GDZIE SIĘ O TO UBIEGAĆ

Autor: ~doradca [83.29.170.*], 2006-12-07 01:13
Witam

Do Anna Dyjak

Jeżeli myślisz o środkach unijncyh to musisz sie wstrzymać do lata 2007 aż ruszą Regionlane Programy Operacyjne. Dokładnych dat, kiefy programy unijne na lata 2007 nikt jeszcze nie zna więc musisz uzbroić sie w cierpliowość. Dodatkowym wsparciem może być dla ciebie pożyczka preferencyjna na otworzenie własnej działalności do 30 tys. zł

Do lama2007

Na twoim miejscu starałbym się o dotacje z Urzędu Pracy do 12 tys. zł.Dotacje unijne w tym roku za wyjątkiem programu 2.2.1 to już historia. Pozatym jeżeli jesteś osobą bezrobotna do 25 roku życia bądź osobą bezrobotna legitymującym się dyplomem szkoły wyższej,która nie ukończył 27 roku życia i od zakończenia szkoły nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy możesz się starać o 40 tys. zł pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Oprocentowanie wynosi tylko 3.75%. Więcej na temat pożyczek znajdziesz na stronie http://www.bierzdotacje.pl/

Do Honorata

Myślisz o programie 2.5 Promocja przedsiebiorczości? Jeżeli tak to mam dla ciebie złą wiadomość. Obecnie masz status osoby bezrobotnej a to cię wyklucza z programu 2.5. Program 2.5 dotyczy i tu cytuje "osób fizycznych, nie zarejestrowanych jako bezrobotne..." mogą wziąść udział w tym programie. Na twoim miejscu zainteresowałbym sie dotacjami z Urzędu Pracy.

Kontakt za mną:
e-mail: doradca@wp.pl
Tel. 502-627-625

Zapraszam też na serwis o dotacjach http://www.bierzdotacje.pl/

P.S. Jeżeli ktoś ma pytania to prosze je też przesyłać na mejla bądź przedzwonić (nie gryzę:-).
P.S.2 Chetnie pomogę przy pisaniu biznes planu, wnioseku czy też opracować kampanie marketingową itp. Zainteresowanych proszę o kontakt

Autor: ~czar27 [83.8.251.*], 2006-12-07 22:41
witam mam pytanie chce otworzyC bar. jakie warunki musze spełnić by go otworzyc tzn jak zdobyć koncesje np na olkohole , gdzie sie udac poprostu kazda informacja bedzie bezcenna,i czy sa ku temu dotacje unijne??? pozdrawiam

Autor: ~Łysy [83.25.85.*], 2006-12-08 11:10
Mam możliwość przejęcia dość dużego ośrodka wczasowego(na ok. 100 osób) z dobrą lokalizacją w parku krajobrazowym. problem w tym że ów ośrodek wymaga remontu, ogólna restrukturyzacja firmy. Czy jest możliwość po przejęciu firmy otrzmać na start dofinansowanie bez zwrotne z tej naszej biednej unii?

Autor: ~doradca [83.7.164.*], 2006-12-27 11:02
obiektywnymi informacjami co do konkretnych nazw oraz ich wstępnych założeń.

W latach 2007-2013 będziemy posługiwać się następującymi Programami Operacyjnymi:

16 Regionalnymi Programami Operacyjnymi (często spotykany skrót - RPO),
Programem Operacyjnym - Infrastruktura i Środowisko,
Programem Operacyjnym - Kapitał Ludzki,
Programem Operacyjnym - Innowacyjna Gospodarka;,
Programem Operacyjnym - Rozwój Województw Polski Wschodniej,
Programem Operacyjnym - Europejska Współpraca Terytorialna,
Programem Operacyjnym - Pomoc Techniczna.

Programy Operacyjne wymienione powyżej będą dofinansowywać projekty na poziomie krajowym, regionalnym i ponadregionalnym, co oznacza, że muszą to być projekty odpowiedniej wielkości pod względem nakładów i oddziaływania.

Dla sektora msp najwięcej środków będzie znajdować się w Regionalnych Programach Operacyjnych. Programy te będą ulokowane w różnych priorytetach ponieważ każdy program operacyjny będzie się składał z kilku podprogramów. Aby dobrze się orientować po programach i funduszach trzeba zdobyć odpowiednie rozeznanie (najlepiej po Internecie) czym konkretny program będzie się zajmował.

Pozostałe Programy Operacyjne będą wdrażane przez wyznaczone instytucje państwowe np. Infrastruktura i Środowisko instytucja wdrożeniową będzie kilka ministerstw m.in. Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Transportu i Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Tak wiec, każdy program operacyjny wymieniony powyżej będzie składał się z kilku podprogramów, które będą zarządzane przez inne instytucje. Jak sama nazwa wskazuje dotyczyć będą różnych gałęzi gospodarczych.

Więcej informacji znajdziesz na serwisie http://www.bierzdotacje.pl/

Kontakt za mną:
Uwaga: zmieniłem mejla doradca@wp.pl --> doradca@mikrokonsulting.pl Jeżeli ktoś pisał na tego pierwszego mejla to proszę o jego powtórne przesłanie na doradca@mikrokonsulting.pl. Tamto konto mam kompletnie ze spamowane.
Tel. 502-627-625

P.S. Jeżeli ktoś ma pytania to proszę przesyłać je na mejla bądź przedzwonić (nie gryzę:-).
P.S.2 Chętnie pomogę przy pisaniu biznes planu, wniosku itp. Zainteresowanych proszę o kontakt

Autor: ~damian [83.28.154.*], 2006-12-27 14:39
Od pierwszego stycznia 2007 r zaczynam oficialnie prowadzic firme budowlana. Czy moge liczyc na dotacje dla nowo założonej firmy z funduszów Unii Europejskiej?

Autor: ~findek [83.24.163.*], 2007-01-08 12:52
chcę postawic dom opiekuńczo-rehabilitacyjny na wsi w centrum Polski czy istnieje możliwośc dotacji na tego typu działalnośc jeżeli tak to jakiej wysokości i co mam zrobic drugie pytanie dotyczy kredytu czy mogę jakiś korzystny zaciągnąc pod hipoteke dziękuję

Autor: ~Gal Anonim [80.55.241.*], 2007-01-10 17:43
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytanie.Otuz posiadam wlasny lokal i chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc otrzymania dotacji z UE na otwracie wlasnej dzialalnosci gospodarczej.Jak kazdy wie najgorzej jest wystartowac.Chodzi tu o otrzymanie srodkow na otwarcie interesu.Zastanawiam sie nad sklepem ogolno-spozywczego.Mam 24lata i nigdy nie bylem zarejestrowany jako bezrobotny.Prosze napiszcie jak sprawy by wygladaly w mojej sytuacji,czy jest to mozliwe,a jak tak to gdzie mam sie zglosci.Dziekuje i pozdrawiam

Autor: ~Araballllllla [83.7.51.*], 2007-01-12 10:48
Widze same pytania i zadnej odpowiedzi ;-(

Autor: ~Endrju [83.13.15.*], 2007-01-17 10:24
Dzień Dobry.Chciałbym otworzyć gazetę osiedlową w Gdyni.W tej gazecie głowny nacisk będzie stawiany na Kulturę ( wystawy,spotkania z pisarzami,gwiazdami,spektakle itp)Ponad to będzie tam kącik dotyczący pomocy charytatywnej (Pomoc dla domów dziecka,hospicjum itp) Czy mogę ubiegać się o dofinansowanie tej działalności ze środków UE?Jeżeli tak..to jakie wnioski muszę złożyć i do kiedy.
Proszę o odpowiedź

Autor: ~Wiolcia [83.22.195.*], 2007-01-17 16:58
Chce zalozyc salon fryzjerski, stylizacja paznokci i solarium, chcialabym sie dowiedziej jakie sa wymagania ze strony SANEPIDU bo slyszalam ze straszne.A drugie pytanie to ile mnie to wyniesie, bo nie wiem czy pieniądze z Urzedu Pracy mi na to wszystko wystarczy.

Autor: ~Msrzena [83.14.154.*], 2007-01-17 18:55
mam w planach zalozyc solarium narazie jestem osoba bezobotna ale szuka pracy i czy mma mozliwosc dostania jakiejs odotacji jako osoba pracujac i studiujaca zaocznie??

Autor: ~gracjan [83.7.129.*], 2007-01-18 18:34
Witam

Do Agniecha

Program 2.5 Promocja przedsiębiorczości zakończył już swoje działanie. Z tego co wiem niektóre uczelnie wyższe, które napisały projekt w zakresie organizacje programu 2.5 mają jeszcze środki i w najbliższym czasie będą je wdrażać. Ale w 95% miejsc program zakończył już swoje działanie. Wejdź sobie na http://www.bierzdotacje.pl a w zakładce dotacje z unii europejskiej. Jest tam dostepny artykuł odnośnie programu 2.5

Do endriu

Chyba chciał pan napisać os 2007 roku? Urzędy pracy udzielają dotacji pod warunkiem, że mają na to jeszcze pieniądze. Urzędy pracy dostają co jakiś czas środki na realizacje swoich programów. Więc zadzwoń do urzędu pracy i zapytaj kiedy mają mieć środki z Urzędu Pracy. Jeżeli chcesz sobie poczytać o dotacjach to zapraszam na bierzdotacje.pl

Kontakt za mną:
doradca@mikrokonsulting.pl
Tel. 502-627-625

P.S. Chętnie pomogę przy pisaniu biznes planu, wniosku itp. Zainteresowanych proszę o kontakt

Czy istnieje możliwość otrzymania dotacji przy zakładaniu salonu fryzier

Autor: ~Łukasz O. [83.15.254.*], 2007-01-23 20:07
Witam
Chcę założyć działalność w postaci salonu fryzierskiego i mam pytanie czy istnieje możliwość otrzymania dotacji z UE na jej założenie.

Autor: ~biomask [83.9.238.*], 2007-01-28 19:44
shalwia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zamierzam założyć firme providerską. Czy mogę się
> ubiegać o dofinansowanie z Unii na zalozenie
> firmy?? Jeśli tak to o jakie kwoty moge sie
> ubiegac??

Autor: ~kamila.j [62.111.191.*], 2007-02-05 14:13
Witam,
Chciałabym otworzyć salon fryzjersko-kosmetyczny (warszawa)
Posiadam własny grunt, kapitał tylko 20 000 zł, Na początek potrzebuje jesszcze ok 80 000zł. Czy moge ubiegac sie o dotacje? Jesli tak to jaka max kwote moge otrzymac, jakie warunki musze spelniac, i gdzie mam sie o to ubiegac??

Autor: ~klaudia [82.160.25.*], 2007-02-21 00:25
witam,
powadze działność gospodarcza (MULTIAGENCJA )od 15 01 2007.
mam pytanie czy jest możliwość otrzymania dotacji z ue dla poczatkujacych a może jakiś kredyt?.dotacja z uzedu pracy nie wchodzi w rachube.
jestem z woj. opolskiego.
z góry dziękuje

Autor: ~Tomasz Frankowski [83.23.226.*], 2007-02-22 12:40
Witam!
Chciałbym z żoną otworzyć solarium. Mamy lokal (wynajem). Na start około 10.000 PLN. Czy istnieje możliwość jakiejkolwiek pomocy finansowej co do dalszych działań?

Autor: ~Piotr L. [81.190.141.*], 2007-02-23 14:36
Do Tomasza Frankowskiego:

Tak możesz się starać np. o dotację z Urzędu Pracy (do 13 tyś zł) lub/i pożyczkę (do 60 tyś zł).
Pozdrawiam
Piotr

Autor: ~pawel [83.25.193.*], 2007-03-03 21:18
chce zalozyc firme uslugowo remontowa, 2 osobowa na terenie trojmiasta- zajmujaca sie remontami mieszkan w pelnym zakresie. Skad moge pozyskac dotacje z uni, jak to zrobic , do jakiego urzedu sie udac- dodam ze nie skonczylem 25 lat i nie zakladalem nigdy wlasnej dzialalnosci.

Autor: ~doradca [83.18.104.*], 2007-03-05 08:55
Witam
Do paweł i tomasza. Szkoda, ze nie napisaliście czy jesteście osobami bezrobotnymi. Jeżeli tak, to ubiegajcie sie o środki z Urzędu Pracy w wysokości 13 tys. zł. Na założenie firmy remontowej i solarium 13 tys. zł jest w sam raz.

Do klaudia

Dotacje unijne przeznaczone dla młoldych firme obecnie niema. W latach 2004-2006 takim programem był 3.4 Mirkoprzedsiebiorstwa, gdzie można było uzyskać 200 000 zł dotacji. W latach 2007-2013 będzie podobny program.

Do zosia.

Niestety nie. Branża transportowa jest całkowiecie wykluczona z wszelkich dofinansować z unii Europejskiej. Chyba, że inwestycje dokonasz w innej branży, niż transportowa, to wtedy możesz sie ubiegać o dotacje unijne. W latach 2007-2013 działalnosć transpotorwa może już nie będzie wykluczona.

Kontakt za mną:
Tel. 502-627-625

P.S. Chętnie pomogę przy pisaniu biznes planu, wniosku itp. Zainteresowanych proszę o kontakt

Autor: ~doradca [83.7.157.*], 2007-03-07 08:26
Witam
Do paweł i tomasza. Szkoda, ze nie napisaliście czy jesteście osobami bezrobotnymi. Jeżeli tak, to ubiegajcie sie o środki z Urzędu Pracy w wysokości 13 tys. zł. Na założenie firmy remontowej i solarium 13 tys. zł jest w sam raz.

Do klaudia

Programy unijne przeznaczone dla początkujących firm obecnie niema. W latach 2004-2006 takim programem był 3.4 Mirkoprzedsiebiorstwa, gdzie można było uzyskać 200 000 zł dotacji. W latach 2007-2013 będzie podobny program.

Do zosia.

Niestety nie. Branża transportowa jest całkowicie wykluczona z wszelkich dofinansować z unii Europejskiej. Chyba, że inwestycje dokonasz w innej branży, niż transportowa, to wtedy możesz sie ubiegać o dotacje unijne. W latach 2007-2013 działalność transportowa może już nie będzie wykluczona.

Więcej informacji znajdziesz na serwisie www.bierzdotacje.pl

Kontakt za mną:
doradca@mikrokonsulting.pl
Tel. 502-627-625

Autor: ~Bartek [87.244.82.*], 2007-03-13 20:05
Mam pytanie chcialbym otworzyc firme transportujaca ludzi czy moge sie starac o jakas dotacje np. na kupno samochodu