Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Na skróty

Masz firme?
Masz kredyt do 3 mln z?, bez zaświadczeń.
Sprawdź!

reklama

Forum Zakładanie firmy

« poprzednia strona     1 2 3     następna strona »

jak otworzyć sklep

Autor: ~aneta [80.53.65.*], 2004-09-09 19:06
Chcę rozpocząć działalność gospodarczą , która miałaby polegać na prowadzeniu slepu ze zdrową żywnością i nie wiem od czego zacząć?
Tzn. czy najpierw mam szukać lokalu, a potem rejestrować działalność, czy czynsz za pierwsze miesiące można negocjować niższy,i skąd mam wiedzieć czy lokal będzie pasował do wymogów sanepidu (bo chcę handlować art. spożywczymi) gdzie się zaopatrywać w towar ? czy są jakieś hurtownie tego typu, czy szukać producentów? gdzie nabywa się regały itp. , gdzie zamawia się szyldy i reklamy? Czy potrzebna jest kasa fiskalna odrazu?
Trochę tego dużo ale to tylko mała częsć tego co chciałaby jeszcze wiedzieć .
czy ktoś jest mi wstanie odpowiedzieć na te pytania?
Z góry dziekuję.
pozdrawiam
aneta

Re: jak otworzyć sklep

Autor: gastromex@wp.pl [188.47.93.*], 2009-09-21 15:55
chetnie doradze
Firma GASTROMEX - wykonuję projekty technologiczne z opisem dla sanepidu lokali gastronomicznych, restauracji, barów, domów weselnych, sklepów, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, przedszkoli..Formalności z sanepidem, bhp, wentylacją.Pomoc w odbiorze lokalu.Kompleksowe wyposażanie w sprzęt gastronomiczny.Doradztwo, pomoc.Szybko, tanio, solidnie: 0-513 828 828, gastromex@wp.pl

Autor: ~messi8 [89.77.178.*], 2010-02-20 19:48
O ubezpieczeniu też pamiętajcie najlepiej z jakimś assistancem, bo wielu przedsiębiorców to zaniedbuje.

Czy znacie hurtownie ze zdrową żywnością?

Autor: ~Jacek Świątszak [83.29.242.*], 2004-10-27 17:00
Naj lepiej blisko Warszawy

jak otworzyć sklep firmowy

Autor: ~annarys [83.27.203.*], 2006-08-22 23:04
Witam! Chcialabym otworzyc firmowy sklep z odzieżą i artykułami dla dzieci typu Smyk lub 5.10.15, co musze zrobic? Prosze o szybką odpowiedz!!!

Re: Jak otworzyć sklep firmowy?

Autor: ~sonia1712 [83.29.127.*], 2008-09-09 19:53
Jacek Świątszak Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Naj lepiej blisko Warszawy
Mam pytanie , jak otworzyć sklep z odzieżą firmową nike? Czy potrzebne są jakieś licencje od nike? Proszę o wysłanie infofmacji na adres e- mail: sonia.metel@interia.eu

Autor: ~gladius [217.116.100.*], 2004-11-21 12:26
Cześć Aneta.Mam ten sam problem,chcę otworzyć sklep spożywczy.Mam te same pytania co Ty.Napisz czy już otworzyłaś własny sklepik i jak rozwiązałaś te wszystkie problemy.Pozdr.Arek

Autor: ~Klaudia [83.14.71.*], 2006-06-24 21:08
gladius Napisał(a):
> Cześć Aneta.Mam ten sam problem,chcę otworzyć
> sklep spożywczy.Mam te same pytania co Ty.Napisz
> czy już otworzyłaś własny sklepik i jak
> rozwiązałaś te wszystkie problemy.Pozdr.Arek
Witam Serdecznie!!!
Proszę o informację na temat otwarcia sklepu ORSAY. Ile należy zainwestować i jakie warunki spełniać???? Z góry dziękuje.
Klaudia

Autor: ~gooliwer [83.12.230.*], 2007-01-18 21:00
Klaudia Napisał(a):
> gladius Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Cześć Aneta.Mam ten sam problem,chcę otworzyć
> > sklep spożywczy.Mam te same pytania co
> Ty.Napisz
> > czy już otworzyłaś własny sklepik i jak
> > rozwiązałaś te wszystkie problemy.Pozdr.Arek
> Witam Serdecznie!!!
> Proszę o informację na temat otwarcia sklepu
> ORSAY. Ile należy zainwestować i jakie warunki
> spełniać???? Z góry dziękuje.
> Klaudia

niestety nie otworzysz Orsay`a ponieważ oni nie działaja na zasadzie franczyzy. Dzwoniłem do nich i pytałem i nic z tego.pozdrawiam
>
>

Autor: ~anika79 [92.3.245.*], 2008-04-08 18:26
Sklep typu Orsay najlepiej otworzyc na zasadach franchisingu..poszukaj info na necie, pozdrawiam anika

Autor: ~mirgag (CoM-TexT) [92.244.32.*], 2008-04-08 19:24
Aniko79

Z tego co wiem Orsay nie prowadzą franczyzy ; jedynie własne sklepy. Ale mogę się mylić, ponieważ nie korzystałem ze źródła informacji jaką jest firma.

Autor: ~jak otworzyć sklep spożywczy? [77.114.85.*], 2008-06-04 20:03
Klaudia Napisał(a):
> gladius Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Cześć Aneta.Mam ten sam problem,chcę otworzyć
> > sklep spożywczy.Mam te same pytania co
> Ty.Napisz
> > czy już otworzyłaś własny sklepik i jak
> > rozwiązałaś te wszystkie problemy.Pozdr.Arek
> Witam Serdecznie!!!
> Proszę o informację na temat otwarcia sklepu
> ORSAY. Ile należy zainwestować i jakie warunki
> spełniać???? Z góry dziękuje.
> Klaudia
>
>

Autor: ~tomcio.b@vp.pl [82.139.46.*], 2010-01-22 14:42
Witam, włśnie zastanawiam się nad otworzeniem sklepu na wsi, i jestem ciekaw czy to ma sens, jakie sa koszty otwarcia takiego sklepu? Z góry dziekuje za odpowieź. Miłego dnia:)

Autor: ~JULIA2333 [89.108.229.*], 2008-10-10 20:04
> > witam pracuje juz w sklepi 2 lata jestem kierowniczka i chcialabym otworzyc cos własnego potrzebuje tylko osoby która mnie poprowadzi a moze nawet wspolnika- wspólniczke która zna sie na prowadzeniu a dokladnie co sie robi na poczatku znam program wf-mag umiem wpisywac fakt.itp ale w warszaie i najlepiej zeby była to osoba z warszawy z z góry dziękuje oto moj adres poniatka@interia.pl
> >

Autor: ~magdaku03 [77.113.180.*], 2009-02-15 12:14
-------------------------------------------------

> >witam chcialabym otworzyc sklep odziezowy nie wiem jak sie do tego zabrac prosze o pomoc moj adres magdanusi@o2.pl
> >
> >

Re: jak otworzyć sklep z zaopatrzeniem medycznym oraz sprzedażą ziół i i

Autor: ~Trebor [83.31.164.*], 2008-12-20 13:53
Jaki zaświadczenia oraz kwalifikacje muszę posiadać aby uruchomić taki sklep

Autor: ~Basia W [83.11.44.*], 2008-01-15 17:10
gladius Napisał(a):
> Cześć Aneta.Mam ten sam problem,chcę otworzyć
> sklep spożywczy.Mam te same pytania co Ty.Napisz
> czy już otworzyłaś własny sklepik i jak
> rozwiązałaś te wszystkie problemy.Pozdr.Arek

Re: Jaki koszt otwarcia sklepu?

Autor: ~Sylwia-Miki [213.76.11.*], 2004-11-26 22:35
Aby otworzyć sklep dziecięcy jaki mniej więcej koszt mnie czeka i czy to jest dużo załatwiania?. Nie mam jeszcze lokalu, zacząć chcę od początku.

Autor: ~konradnr2 [80.55.127.*], 2004-11-28 15:09
mam do ciebie zapytanie chcialbym otworzyc mala gastronomi chodzi mi o fastfoda ile by mnie to kosztowalo orientacyjenie juz wiem ale moge sie mylic wiec jak mozesz mi odpisac to bym byl bardzo zoobowiazany dozobaczenia

Autor: ~Sylwia-Miki [217.99.84.*], 2004-11-28 20:51
Nie mam pojęcia ile by to kosztowało, dlatego pytam kogoś odnośnie mojego problemu!

Autor: ~MadziaP [81.15.151.*], 2008-01-16 13:00
tu ktos odpowiada na asze pytania bo nie widze odpowiedzi moze juz wiesz co najpierw trzeba zrobic zeby otworzyc mala gastronomie czy to jakies zezowlna trzeba a jak tak to w jakim momencie je zalatwiac jak zlokalem jakbym chciala postawic taka budke jak tosie zpodlaczneim d o wody itp.prosze o odpowiedz

Autor: ~Maniek [81.15.225.*], 2004-12-10 18:17
Chcę otworzyć sklep z odzieżą i obuwiem dla młodzieży. Nie wiem tylko czy:
1. przy małym sklepiku muszę mieć kasę fiskalną?
2. czy cały towar muszę kupować na faktury czy mogę np: na giełdzie gdzie takiej faktury nie otrzymam
3. jak wygląda sprawa z podatkami i Zus-em?
4. Czy wystarczy prowadzenie księgi Przychodów-Rozchodów, czy muszę prowadzić całą ksiegowość.

Z góry sedecznie dziękuję za pomoc.Maniek

Autor: ~ryba [91.94.25.*], 2008-01-02 15:43
CZESC CZY OTRZYMAS JUZ JAKIES WIADOMOSCI W SPRAWIE ZALOZENIA SKLEPU FIRMOWEGO, A MOZE JUZ ZALOZYLAS?PROSZE O INFORMACJE

Autor: ~korale23m [83.3.239.*], 2008-01-02 17:22
Sklep mam otwarty lecz nie firmowy , a informacji jeszcze nie dostałem.
Pozdrawiam

Autor: ~EWELINA MACIEJEWSKA [79.185.140.*], 2008-11-21 09:42
witam ,jeżeli dostałaś jakieś wiadomości na temat otwarcia new yorker lub orsay to bardzo cię proszę o przesłanie tych informacji ja równiez chciałam otworzyć tej marki sklep ale mam problem bo nikt nie chce mi udzieliż takich informacji z góry bardzo ci dziękuję i pozdrawiam

Autor: ~Asia [212.76.39.*], 2005-01-02 15:39
Witam! Chcialabym otworzyc firmowy sklep typu Orsay lub New Yorker, co musze zrobic? Prosze o szybką odpowiedz!!!

Autor: ~renata ozga [78.105.141.*], 2008-04-01 19:49
chce otworzyc sklep z odzieza dziecieca i nie wiem jak za to sie zabrac prosze o pomoc

Autor: ~asia papa [83.7.220.*], 2009-05-04 21:07
Najpierw kup sobie słownik, bo alkohole pisze się przez h nie ch.

Autor: ~Blazter [194.145.96.*], 2005-01-04 09:45
Ja zaś chcę otworzyć sieć małych sklepów z alkocholem. Mialy by to być niweielkie sklepy z alkocholem dla studentów i młodzieży (powyżej 18 roku) czynne do późnych godzin nocnych. Miałby powstać jeden duży z alkocholem dla "wyższych sfer".
Moje pytania są następujące:
1. Jak zdobyć licencję na sprzedaż alkocholu?
2. Jakie są przybliżone koszty i czas założenia jednego sklepiku np. w przejściach podziemnych?
3. od czego zacząć, czyli schemat rozpoczęcia działalności.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Autor: ~lewy [193.111.22.*], 2008-01-08 02:11
Co potrzeba mieć by móc otwrzyć mały sklepik spożywczy
Jakie pozwolenia
od jakiego obrotu kasa fiskalna
ile potrzeba gotówki na rozkręcenie takiego interesu
gdzie mozna zamówić maly pawilon handlowy

> Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Wojtek

Autor: ~mirgag (CoM-TexT) [83.142.72.*], 2008-01-08 08:46
"Pozdrawiam i czekam na odpowiedź".

Tak, to nawet szejk nie ma. Leży, nie wysila się i czeka, ale... płaci. Nic nie mówisz o tym, co Ty oferujesz.

Autor: ~Swo0p [81.190.252.*], 2006-08-23 20:50
Przede wszystkim mieć lokal, założyć firmę i zwrócić się ze zdjęciami lokalu i lokalizacji do sieci w której chcesz uczestniczyć. Niestety będzie to franchising, więc same koszty które poniesiesz na dzień dobry będą ogromne. Polecam bardziej otwarcie własnego sklepu na początek a później myśleć o wejściu we franczyze. Na pewno wyjdziesz lepiej na własnej działalności.

Rozejrzyj się za ubrankami dla dzieci Pepe firmy Drewex (www.drewex.com) Bardzo dobre gantunkowo jak również trwałe i modne nadruki. Wiem z własnego doświadczenia.

Takie moje zdanie.

Autor: ~JJJJ [89.230.148.*], 2008-10-05 20:47
Swo0p Napisał(a):
> Przede wszystkim mieć lokal, założyć firmę i
> zwrócić się ze zdjęciami lokalu i lokalizacji do
> sieci w której chcesz uczestniczyć. Niestety
> będzie to franchising, więc same koszty które
> poniesiesz na dzień dobry będą ogromne. Polecam
> bardziej otwarcie własnego sklepu na początek a
> później myśleć o wejściu we franczyze. Na pewno
> wyjdziesz lepiej na własnej działalności.
>
> Rozejrzyj się za ubrankami dla dzieci Pepe firmy
> Drewex (www.drewex.com) Bardzo dobre gantunkowo
> jak również trwałe i modne nadruki. Wiem z
> własnego doświadczenia.
>
> Takie moje zdanie.

Autor: ~Ewelina-P1 [83.14.81.*], 2007-02-06 20:38
Chciałabym otworzyć sklep dzięcięcy 5.10.15. Do kogo mam się zwrócic? Czy na to jest potrzebna licencja?
Dzieki za odpowiedź.

Autor: ~Maciek [62.29.132.*], 2007-03-19 17:12
jak otworzyć sklep

Autor: ~gdela [89.78.210.*], 2007-05-07 16:45
aneta Napisał(a):
> Chcę rozpocząć działalność gospodarczą , która
> miałaby polegać na prowadzeniu slepu ze zdrową
> żywnością i nie wiem od czego zacząć?
> Tzn. czy najpierw mam szukać lokalu, a potem
> rejestrować działalność, czy czynsz za pierwsze
> miesiące można negocjować niższy,i skąd mam
> wiedzieć czy lokal będzie pasował do wymogów
> sanepidu (bo chcę handlować art. spożywczymi)
> gdzie się zaopatrywać w towar ? czy są jakieś
> hurtownie tego typu, czy szukać producentów? gdzie
> nabywa się regały itp. , gdzie zamawia się szyldy
> i reklamy? Czy potrzebna jest kasa fiskalna
> odrazu?
> Trochę tego dużo ale to tylko mała częsć tego co
> chciałaby jeszcze wiedzieć .
> czy ktoś jest mi wstanie odpowiedzieć na te
> pytania?
> Z góry dziekuję.
> pozdrawiam
> aneta

Autor: ~kasica0202 [83.8.191.*], 2008-02-16 18:45
co za pozwolenia są potrzebne na otwarcie sklepu spożywczego?

Autor: ~monika [88.156.69.*], 2007-05-13 19:02
chcem otworzyć sklep z odzieża i bielizna,nie wiem od czego zacząć,czy ktoś może mi pomóc?kto otrzymuje dofinansowania z PUP i na jakich zasadach?jak jest z kasami fiskalnymi i fakurami?

Autor: ~gdela [89.78.210.*], 2007-05-14 12:43
Witajcie!
Ja również chcę otworzyć sklep ze zdrową żywnością. Podpowiedzcie czy w 37 tysięcznym mieście to się opłaca,oraz gdzie się zaopatrywać w towar,może jakieś namiary na dobrego dostawcę z woj mazowieckiego

Autor: ~ewa jatczak [82.160.70.*], 2007-06-28 22:06
witam jestem zlodzi chce otworzyc maly biznesik myslalam o sklepie spoz.lub kiosku ruchu,bardzo prosze ojakie konkrety i opinie jesli ktos prow.taka forme sprzedazy pozdrawiam

Autor: ~judyta [83.30.161.*], 2007-07-24 11:47
Moi drodzy prowadziłam pizzerię w małaym mieście, nie był to udany interes. jak nie ma zbytu to na spożywce bardzo dużo się traci. Mój tata latami prowadzi sklep spożywczy, nie powiem bo dochód jest całekirm ładny.....ale ile nerwów z zatrudnianiem ekspedientek, kradzieżami i polską biurokracją....no i z sanepidem. Trzeba mieć naprawdę dużo nerwów! Sklep z odzieżą nie jest aż tak problemowy, poza tym towar nie psuje się a i łatwiej znaleść pracowników! Najlepiej jest mieć swój lokal bo czynsze są zabójcze! A od czego zacząć.... ja najpierw znalazłam lokal potem w trakcie remontu załatwiałam wszystkie formalności, Najdłużej zeszło z sanepidem, który coraz to nowe pomysły ponoć związane z wymogami UE kazał wprowadzać. Oprócz podstawowych rzeczy ważny jest "HACAP". Nie jest łatwo opisać wszystkiego w kilku zdaniach. Pamiętajcie,że prowadząc własny lokal jesteście cały czas uwiązani, jak nie zus to opłaty za prąd...itd. ale warto próbować.
Ps.
co do sklepów z alkoholem to dowiedz się czy mafia nie położy na nim swoich rączek.....tak przynajmniej bwya!
A na pozwolenie co do sprzedaży alkoholu trochę się czeka w Urzędzie Miasta. Oni wydają pozwolenie czy sklep jest daleko od szkoły , kościoła itd.
Musicie mieć cierpliwość i do dzieła!

Pozdrawiam
Powodzenia
Ps.
Co do sklepów z

Autor: ~Aniaa [91.94.139.*], 2007-08-17 11:21
Witam, chcę otworzyć sklep z odzieżą o dużych rozmiarach, dzialalność mam trochę czasu wiec tego już nie muszę załatwiac ale nie wiem jakie dokumenty muszę mieć, niewiem czy musze mieć jakieś zezw. na handel itp.

Autor: ~Robert24 [213.230.130.*], 2007-10-06 23:11
Witam!!
Chcę otworzyć sklep z odzieżą Włoską.Mam jeszcze trochę czasu wiec chciałbym się zorientować jaki wpis powinienem wybrać przy zakłdaniu działalności,nie wiem jakie dokumenty powinienem posidać, niewiem czy musze mieć jakieś zezw. na handel,czy od zakupu ubrań za granicą(Włochy) są w tej chwili jakieś cła itp.
Pozdrawiam Robert

Autor: ~ata [83.5.94.*], 2007-10-19 10:33
Witam
Ja też chcem otworzyć sklep z odzieża, najlepiej jakąś firmową. Lokal mam własny, tylko wymaga kapitalnego remontu:-) i to co mnie interesuje to doby projektant wnętrz, który zajmował się już prostym ale styowym projektem sklepu. Moze ktoś ma namiary?

Autor: ~Gicer [83.3.239.*], 2007-10-20 11:40
Mam pytanko chciałbym otworzyc sklep ze sztuczną biżuterią juz mam logo , nawet strone internetową , razem ze sklepem online , ale chciałbym to rozszerzyć na jakiś pasaż lub butik , tylko zastanawiam się bo działalność była by prowadzona z moją dziewczyną , tylko niewiem co mam wybrać czy działalnośc jednoosobową i zatrudnić moja dziewczyne czy jako spółka , co lepiej sie opłaca .
Prosze o Pomoc .
Z góry dzięki Pozdrawiam .

Autor: ~mirgag (CoM-TexT) [83.142.72.*], 2007-11-09 14:49
Odpowiedź jest na:

http://www.twoja-firma.pl/forum/read.php?3,18309

A to jest super:

” Witam! Chcialabym otworzyc firmowy sklep z odzieżą i artykułami dla dzieci typu Smyk lub 5.10.15, co musze zrobic? Prosze o szybką odpowiedz!!!”.

Czy wystarczy, aby odpowiedź była przyniesiona w zębach?... Czy trzeba też pomachać ogonkiem?

Autor: ~Olga [85.89.162.*], 2007-11-15 12:33
Witam, chciałabym otworzyć sklep ze sztuczną biżuterią(mały sklep w centrum miasta)mam pytanie od czego zacząć i jakie są mniej więcej koszty takiego interesu(ile trzeba zainwestować)?

Autor: ~mirgag (CoM-TexT) [83.142.72.*], 2007-11-15 13:34
Pani Olgo.

Przede wszystkim należy zacząć od:

- konkretnie, jaką biżuterię będzie Pani sprzedawać (chodzi o biżuterię regionalną, wykonaną z czegoś np. bursztynu, w jakiej cenie Pani kupi i za ile sprzeda, itd).

- Czy może Pani zapłacić za towar po sprzedaży.

- Znaleźć producentów i ustalić wstępne zasady sprzedaży (może pozawierać przedwstępne umowy).

- Napisać biznes plan niezależnie,czy będzie Pani szukać dofinansowania, czy nie. Zawsze będzie Pani widzieć, gdzie ewentualnie popełnia Pani błędy.

- Wreszcie zarejestrować firmę i... czerpać zyski.

Nie można w pełni na forum odpowiedzieć na Pani pytanie. Aby poznać wszystko, co znać się powinno, należy albo ukończyć kurs prowadzenia biznesu (kurs, to nie to samo, co praktyka), albo zlecić to osobie, która za Panią to wszystko wykona.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mirgag (CoM-TexT)

Autor: ~iwonaszypulska [87.116.202.*], 2008-03-12 12:34
chcę otworzyc sklep ze sztuczną biżuterią nie mam lokalu i nie mam pojęcia od czego zacząc proszę o szczególową odpowiedz i jakie dokumenty będą potrzebne

Autor: ~czarnaowcaa Maciej [83.9.85.*], 2007-11-18 18:16
Chcę otworzyć sklep firmowy z odzieżą i obuwiem dla młodzieży
sam jestem mlody i niemam pojecia od czego zaczac.
posiadam lokal w ktorym ma sie znajdowac sklep

1 czy musze mieć jakieś zezwolenie na handel
2 jakie dokumenty muszę załatwiac
3 jak wygląda sprawa z podatkami i Zus-em?
czy to sie wogle oplaca.

o dokladne informacje prosze przesylac na e mail czarnaowcaa@o2.pl
z gory dziekuje i pozdrawiam.
« poprzednia strona     1 2 3     następna strona »